Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

1 Haftada Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Belirli Bir Süre Zarfı İçerisinde Zayıflamak Mümkün Mü?


Öncelikle bu sorunun cevabı kesinlikle evettir. İnsan bir işi yapabileceğini düşünüyorsa, zorluklara göğüs gereceğini biliyorsa ve kendine güveniyorsa üstesinden gelemeyeceği iş yoktur. Zayıflama için belirtilen süre zarfları aslında bir haftadan genellikle daha uzundur. Çünkü kilo kaybı yaşarken sağlımızı da kenara atmamamız gerekir. Hızlı zamanlarda verilen kilolar özellikle kalp olmak üzere neredeyse tüm organlarımıza büyük bir yük getirecektir. Doğru zaman zarfı içerisinde planlanan zayıflamalar daha sağlıklı ve daha kalıcı etkiler yaratabilmektedir. İnsanların zayıflama sürecinde gelecekteki başarılarının %5 olduğunu unutmamak gerek. Bu iş göründüğünden daha ciddi ve daha zordur.


1 Haftada Zayıflayabilir Miyiz?


Maksimum Kaç Kilo Verebiliriz?Yukarıdaki yazımızda da belirttiğimiz üzere hızlı zayıflamalar vücuda zararlar verebilir. Ancak düzgün bir programlama ile bununda önüne geçmek mümkün. Öncelikle iradenizin kuvvetli olduğuna emin olmanız gerekir. Bu kısa süreçte canınızın istediği besinleri yememeniz gerektiği konusunda midenizi uyarmanız gerekiyor. Belki bu süreçte yediğiniz besinlerden nefret bile edebilirsiniz ancak unutmamalısınız ki bu besinler sizi kalıcı başarılara doğru tırmandıracaktır.


1 hafta içerisinde kilo vermemiz için öncelikle hedefimizi belirlemek gerekiyor. 80 kg bir bireyin ayda en fazla 5 kg vermesi uzmanlar tarafından sağlıklı olarak görülmektedir. Sizde bu orantıyı kullanarak haftalık vermeniz gereken en fazla kiloyu belirlemelisiniz. Belirledikten sonra 1 hafta içerisinde sadece diyet değil, kendinize düzgün egzersiz programı da yapmalısınız. Bu egzersiz programları sizin sağlıklı bir şekilde kilo vermesine ve vücut sağlığını arttırmaya yardımcı olacaktır. Düzgün yapılan programlar her zaman sizi ileri götürür. Süre zarfı kısıtlı ve sizin vermeniz gereken kilo fazla ise asla pes etmemeniz gerektiğini kendinize sürekli olarak hatırlatmanız gerekiyor. Söylendiği gibi, güçlü bir iradeyi hiç bir darbe yıkamaz. Yapmanız gerekenleri kendinize sürekli olarak tekrarlayın ve bu işi yapmaktan asla nefret etmeyin.


Sonucunu düşünerek sürekli kendinizi rahatlatın


Önünüzde hiç bir engel kalmadığında ise başarmanız için hiç bir desteğe veya yardıma ihtiyacınız kalmaz. Oluşturduğunuz ya da size verilen diyet, egzersiz programlarını düzenli olarak yaptığınız sürece kilo kaybında önemli bir aşamayı kaydetmiş olacaksınız. Başarılı olduğunuzu hissederseniz bu işi yapmaktan zevk alırsınız ve bırakmak istemezsiniz, bu sebeple kendinize başarıyı erken getirecek yolları arayın. Başarıyı erken yakaladığınız sürece gelecekte bu kilo kayıplarını tutma oranı da o kadar artacaktır.


İstediğiniz tüm kiloları 1 hafta içerisinde verdiğinizi varsayalım, bu kilo kaybınızın kalıcı olmasını sağlamak istiyorsanız yediğiniz besinlere uzun bir süre daha dikkat etmeniz gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Diyet programını uygulamanıza gerek yok lakin yüksek kalori içeren besinlerden bir müddet daha uzaklaşmak sağlığınız açısından sizleri daha iyi bir boyuta taşıyacaktır. Bu işi yeterince ciddiye almazsanız asla başarılı olamazsınız. Bu işe başlamadan ciddi olduğunuzdan emin olun!
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst