Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

100 Bin TL İle Yapılacak İşler ve İş Fikirleri

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
100 bin TL’yi kazanıp iş kurmak kolay değil. Sıfırdan bir birikim ile bu parayı biriktirmek ise gerçekten çok zor. Eğer bir işletme sahibi değilseniz maaşlı çalışarak kısa zamanda bu miktarlı bir parayı toplamak uzun bir zaman alacaktır. Lakin yapılan bir istatistik sonucunda Türkiye’de her yüz kişiden 74’ünün bu paraya sahip olduğu görülmekte. Nakit olarak cebimizde olmasa da yatırım amacıyla aldığımız evde arabada ya da köyde unutmuş olduğumuz tarla bahçe gibi yatırımlar var olduğunu söylemekte.


Kısa Vadede Para Kazanmak


Kısa vadede çok paralar kazanmak helal yoldan mümkün değildir. Eğer para dolu bir çanta bulmadıysanız ve üzerinde “helaldir sana” yazmıyorsa imkansıza yakındır. İnternette son yıllarda araması gittikçe artan bir cümle var cümle şu şekilde ” kısa yoldan para kazanma ” evet tam da bu şekilde. Neden kısa yoldan kazanç sağlamanın peşine düşmüş insanlar neden alın teri artık o kadar çok önemsenmiyor ki.


Konu nasıl buralara geldi yine anlamadım. Sanırım anlatım tarzım içten içten bu yönde beni sürükler olmuş. Neyse konumuza dönelim o zaman. Kısa vade de para kazanmak fikrini unutun. Neden derseniz böyle bir olay yok. Dünya kurulduğu günden bu yana da yoktur. Her işin zorluğu ve kazanç sağlanması için bir zaman ihtiyacı vardır. Bu da 100 bin TL ile yapılacak işler konusunda da aynıdır değişmez. 100 bin yatırdım ve oturduğum yerden para kazanıyorum gibi söylemlerde bulunanlar ya para kazanamıyordur ya da yakın zamanda iflas bayrağını çekecektir. Neden bunları yazıyorum konusuna da gelirsek eğer azim ve karalılık olmadıktan sonra işine sadakat olmadıktan sonra trilyon yatırsanız her işte başarısız olursunuz. Bu test edilmiş ve şahsımca tanık olunmuş bir olaydır.


100 Bin TL İle Yapılacak İşler Neler Olabilir


Paranın bir önemi olmasa da 100 bin TL ciddi bir paradır. Bununla yapacağımız yatırım her şekilde bizim hayatımızı değiştirebilir. Tabi herkesin hayatını değiştirmez. Eğer sizde her gece eğlencenize 5 bin TL harcıyorsanız sizin hayatınızda etkilemez lakin yıllarca bu parayı biriktirmek için çaba sarf etmişseniz o zaman değiştirecektir. İyi düşüneceğiz çünkü belki de bir daha ki sefere barutumuz olmayacak.


1- Taş Fırın Pidecisi Açmak


Taş fırın pide oldukça revaçta olan dışarıda yemek yenilecek yerlerden birisidir. Taş fırın pide dükkanı açmak için iyi bir yatırım gerekli ama 100 bin TL İle yapılacak işler arasında yer alabilir. Ünlü büyük restoranda da kaydınızı oluşturduğunuzda iyi kazançlar elde edebilirsiniz. En yeni iş fikirleri arasında taş fırın pide salonu açmak eminim tutması muhtemel gıda kuruluşlarından birisidir. Fırın için biraz yer sıkıntısı olsa da izin verilen bir dükkan bulursanız tez zamanda çok kazanç sağlayabilirsiniz.


2- Dekorasyon İşinde De İyi Para Var


Eğer işinize ilgili biriyseniz ve uğraşmayı seviyorsanız dekorasyon dükkanı da açabilirsiniz. Dekorasyondan anlıyor olmanız gerekmez zevkinize güveniyorsanız ve müşteriyi zevkinize ikna edebilirseniz gerisi kolay. Bir kaç usta tanımanız durumunda bu işin üstesinden çok kolay gelebilirsiniz. İlk etapta şık bir dükkan ve mimar bir dostunuz ile proje başı anlaşır, iş bitince de paraları dağıtırsınız. Size lazım olan ilk etapta alımlı bir araba ve şık bir dükkan sonrası gelecektir. Her müşteri bir sonrakini getirerek adınız yakın zamanda mimar ve dekorasyoncu olarak lanse edilmeye başlayacaktır. Eğer


3- Kozmetik Dükkanı Açmak


Kozmetik kadınların hayatlarında en vazgeçilmez olan ürünlerin başında gelmektedir. İş o kadar ciddi boyutlara gelmiştir ki gece yatarken makyaj yapan bayanların olduğu söylenmektedir. Gerçekliği konusunda bilgi sahibi olmasam da duyduğum bu. Evet, biz de tam da burada bayanların olmazsa olmazı olan bu kozmetik sektörüne ufak adımlar atalım ve kozmetikçi açmak için 100 bin TL bütçe ayıralım. 100 bin TL ile yapılacak işler arasında belki de tutamaması imkansız olan bir sektör bana göre. Tabi büyük firmalar var bunu es geçmek imkansız ama bayanların dilinden anlayan özellikle bir bayanın bu işe girmesi hüsranla bitecek bir ticaret olmaz.


4- Özel Tasarım Mobilyacı Dükkanı


Herkes artık olağan üstü ürünlerin merakında. Buna bende dahil olmak üzere. Siz yani 100 bin TL ile yapılacak işleri araştıran kişiler bence bir de bu işi araştırmalı. Sıradan diye tabir edebileceğimiz bir özel yapım masanın fiyatını gördükten sonra eminim atölyenizi kurmak için sabırsız hale geleceksiniz. Birkaç profil ile bir ahşabı yan yana getirip değişik bir uygulama ile tasarlamanın meyvesini yemek için elinizden gelen her anı değerlendirme zamanı. Teknik konularda yeteri kadar iyi bilgiye sahipseniz, ahşaptan metalden biraz da ışıktan anlıyorsanız beklemenin anlamı yok bence.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst