Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

50 Bin TL İle Yapılacak İşler ve Fikirler

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
50 bin TL İle yapılacak İşler öyle bir fabrika kurmak veya üretim tesisi kurmak değil de küçük bir esnaflığa adım atmak ile başlar. Eskiden bir nebze olsun çalışarak birikim yapmak mümkündü lakin şimdilerde çalışarak birikim yapmak çok ama çok zorlaştı. Dolayısıyla biraz para biriktiren herkes artık kendi işini kurmanın çabasına düştü. Haksız da değiller. Bunun sebebi ise işçiliğin maaşı adı verilen tutarın çok az miktarlarda olması. Dünya kurulduğundan bu yana sadece patron için çalışan ve işvereni zengin etmekte olan bir düzeni yaşayıp duruyoruz. Bunun ismi kapitalist düzen. Eğer siz de bu düzenden bıktıysanız ve 50 bin TL ile yapılacak işler yazımı okuyorsanız umarım sizi bu kapitalist sistemden uzaklaştırmış olurum ve umarım yeni işinizin patronunu olarak sadece kendinize çalışıyor olursunuz.


2020 Yılında 50 Bin TL İle Yapılacak İşler Neler Olabilir


Dükkan açılacak lokasyon ve kira 50 bin TL’yi biraz aşabilir veya bir tık altında da kalabilir. Genel olarak ilk başlarda ufak düşünerek başlıyoruz işe. Çünkü elimizde sermaye olarak tutmuş olduğumuz rakam çok değil. Bunun yanında dükkan dekorasyonu ve depozito gibi ek maliyetler de önümüze çıkacak. İşte 2020 yılında 50 bin TL ile yapılacak işler:


1- Waffle Dükkanı açmak


Waffle son zamanlarda dışarı da tatlı yiyen çifter arasında oldukça popüler oldu. Bir waffle maliyeti kullanılan malzemeye göre 3 - 7 TL arasındadır. Satış fiyatı ise 15 - 20 TL arasındadır. Bu dükkanı açmanın maliyeti ise 40 - 50 bin TL arasında olabilir. Size lazım olan ise bir tane waffle makinası, meyveler, çikolata ve buna benzer ürünler. Makina dışında kalan ürünler günlük olarak alınacağından bu işe 500 TL ilk gün ayırmanız iyi olur daha sonra zaten çark bir döndükten sonra günlük bir maliyet çıkmayacaktır ortaya. Waffle makinası 700 TL ile 1.000 TL arasındadır. Geriye kalan bütçemiz ile dükkanımıza masa sandalye ve dekorasyon yapabiliriz.


2- Oto Yıkama Dükkanı Açmak


Oto yıkama dükkanları çok kazandıran meslek dallarından birisidir. Oto yıkama deyip geçmeyin. Su sabun gerisi biraz titiz olan elemanlar. Böyle bir işletme açmak için il veya ilçeye çok uzak olmayan bir dükkan kiralamak gerekli. Özellikle yaz aylarında çok iş yapacağımızı düşünerek araç yıkama alanlarını en az 3 tane olacak şekilde kuralım. 3500 TL’den 3 makina alalım toplamda 10.500 TL makina masrafı. Bir kira bir depozito ile toplam 20 bin TL olsun. Geriye kalan 30 bin TL ile dükkanın üzerini kaplayacak ve gereken temizlik malzemelerini alacağız.


3- Çiğköfte Dükkanı Açmak


Çiğköfte dükkanı açmak 50 bin TL ile yapılacak işler arasında olmasa da daha az miktarlı yatırımlarda düşünülecek alanlardan birisidir. Gıda sektöründe sizde bir yer elde etmek için çiğköfte dükkanı açarak ufak bir başlangıç yapabilirsiniz.


4- Süt Mısır Satışı


Süt mısır da hem enerji deposu hem de lezzetli dışarıda yenilecek ürünler arasında yer almaktadır. Süt mısırın yapımı çok basit olduğu gibi sunumu ve kazancı da iyi derecede sizi memnun eder. Süt mısır için gerekli olan ise bir süt mısır arabası bunun değeri ise 1.000 TL.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst