Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

8 18 Diyeti Nedir?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Bu yazımızda ele alacağımız 8 - 18 diyeti esasen sadece yaz aylarında değil bütün bir yıl boyunca uygulanabilecek son derece başarılı bir diyet programıdır. 8 - 18 diyeti içerik olarak bir diyet programından çok yemek saatlerini düzenleyen bir beslenme düzenidir. Bu da hem sağlıklı ve düzenli beslenmenize ve aynı zamanda da kilo vermenize yardımcı olmaktadır. 8 - 18 diyeti bakıldığı zaman araklı olarak oruç tutarak vücuttaki yağların yakılarak enerjiye dönüştürülmesini hedefleyen bir diyet uygulamasıdır. Bu diyetin asıl amacı yiyeceklere sınırlama getirmek yerine beslenme zamanlarına sınırlama getiren bir zayıflama yöntemidir.


8 - 18 Diyeti Nasıl Uygulanmalıdır?


Son zamanlarda epey moda olan bu 8 - 18 diyetinde sabah sekizden akşam altıya kadar istediğiniz yemeği yemek serbesttir. Fakat sağlıklı besinler olmasına dikkat etmenizde büyük fayda var. Bu diyet, akşam altıdan sonra herhangi bir şey tüketmemeyi gerektirir. Diyetin asıl amacı 10 saat boyunca besin tüketip geriye kalan 14 saat boyunca vücudu aç bırakmaya dayanmaktadır. Bir nevi oruç olarak da görülebilir. Bu yöntemle birlikte 10 saat boyunca vücudun ihtiyacı olan kaloriler alınmaktadır. Kalan 14 saatte ise herhangi bir besin tüketilmeyerek vücuttaki yağların yakılıp enerjiye dönüştürülmesi sağlanmaktadır. 8 - 18 diyeti yapan herhangi birinin kahvaltıyı sabah saat 8'de yapması ve son öğününü saat akşam 6'da tüketmesi son derece önem taşımaktadır. Çünkü bu diyetin püf noktası 14 saat boyunca vücudu aç bırakarak hiçbir şey tüketmemektir. Bu diyette akşam altıdan sonra yemek yenmemesinin temeli vücudun 14 saat boyunca sindirimle ve yağ yakımı ile uğraşmasını sağlamaktır. 10 saat boyunca tükettiğimiz besinlerdeki özellikle yağ ve şekerin yakılması ve vücuttan atılması 12 saati bulmaktadır. Sürekli olarak besin tüketmek, vücudun bu işi yapmasına engel olmaktadır.


8 - 18 Diyeti ile Kaç Kilo Verebiliriz?


8 - 18 diyeti uygulayarak kısa süre içerisinde hedeflediğiniz kiloları vermek mümkündür. Bu 8 - 18 diyetini tüm kuralları ile uygulamak sizin bir ayda ortalama 8 - 10 kilo arasında vermenizi sağlayacaktır. Bu diyet yönteminde hem istediğiniz besinleri tüketip hem de istediğiniz kiloları vermek mümkündür. Bu diyet programında 14 saat gibi uzun süre aç kalmak sağlık açısından farklı sorunlara yol açabilmektedir. Ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Bu diyet programında süreklilikte önemli bir etkendir. Sadece 3 - 5 gün bu diyeti uygulayarak istediğiniz kiloları vermek pek mümkün değildir. Ciddi şekilde kilo vermek istiyorsanız eğer, bu diyet yöntemini en az 2 - 3 ay boyunca düzenli olarak ve kurallarına uyarak uygulamanız gerekmektedir. Zaten düzensiz uygulanan hiçbir diyet programı veya yöntemi etkili bir sonuç göstermemektedir. Bu yüzden açıkladığımız şekildeki diyet yöntemini birebir uygulamanız son derece önemlidir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst