Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Akvaryum Balıkları İle Para Kazanılabilir Mi?

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
199
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Şu dönemde düzenli bir işiniz olsa dahi hep ek gelir peşinde olan biz insanlar için bir diğer soru da akvaryum balıkçılığı. Ek gelire herkesin ihtiyacı ve ne yazık ki hayata ayak uydurmak için buna mecburuz.

Öncelikle olarak söylemek gerekirse eski zamanlarda bu konuda daha iyi kazançlar elde ediyor olabilirdiniz. Ama şu zaman da akvaryum balıkçılığına olan merak azalmış ve eskisi gibi kazandırmıyor gibi görülmekte. Bu sizin de kazanmayacağınız anlamına gelmiyor. Kayalarlıoğulları ile alakalı ufak bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Belki size ilham olacaktır. 3 kardeş iki balık ve bir akvaryumla önce harçlıklarını çıkarmaya başladılar daha sonra bunu bir işe dönüştürüp Avrupa’nın en büyük süs balığı çiftliğine sahip oldular. Şu an 250 bin üretim yapacak kapasiteleri bulunsa da böyle bir dev bile günümüz durumundan etkilenerek üretim sayısını 80 bine düşürmüş. Fakat hala faaliyetlerini sürdürerek üretim yapmaktadır.

Peki, siz bu işe girişmek istiyor musunuz? Tecrübeniz yoksa hobi olarak başlayın ve ilerleyişe göre süreci belirleyin. Ama her şeyden önce sabır konusunda ne kadar iyisiniz? Üretimi konusunda tek bir tür balık seçerek başlayın. Çoğaltmayı başarmanız halinde bu işi başardığınızı düşünerek diğer türlere de sıralı geçiş yapabilirsiniz. Ama para kazanmak içinde para harcamak gerekli ve bu süreçte ekipman konusunda bazı harcamalar yapacaksınız. Sıfır tecrübeniz olsa dahi tek tür balığa karar verdikten sonra iyi bir takip ile başarılı sonuçlar almanız mümkün.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst