Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Amatör balıkçı belgesi nedir ne ne kadara çıkarılmakta

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
199
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Arabanıza oltanızı aldınız, sandalyelerinizi aldınız ve eşinizle çocuğunuzla en yakın balık tutacak alana gittiniz. Tamamen keyif olarak yaptığınız bu balık tutma yasalarımıza göre yasak. Yasak olan bu duruma göre siz amatör balıkçı sınıfında yer alıyorsunuz.

Bu ufak keyfinizin ceza ile can sıkmasını istemiyorsanız ilçenizde yer alan İlçe Tarım ve Orman Müdürlük’üne başvurmanız gerekli. 40 lira civarında bir ücret ile bu belgeye sahip olabilirsiniz. Herhangi eğitim almadan 40 lira, kimliğiniz ve resminizle bu belgeye sahip olmaktasınız. Bu yasa ilk çıktığında çok tepki toplamıştı. Bana göre hala mantıksız bir durum. En azından ufak bir eğitim ile alınan bir belge olsa tamam bilinçli avcılık için gerekli diyeceğim ama hiçbir prosedürü olmadan belge sahibi oluyorsunuz. Detayı çok tartışılan bu belgeye tek iğneli bir tane oltanız olsa dahi sahip olmanız gerektiğini unutmayın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst