Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Anaokuluna Gönderecek Olsanız da Kreş Şart

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
199
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Eskiden ne okulu ne kreş vardı biliyorum ama artık zaman eski değil. Evlatlarımızı en iyi şekilde eğitmek tüm önceliğimizi alıyor. Eğer ki imkan varsa iyi araştırarak maddi güç gerektiren katkıları bulunmaktan kaçınmamak gerek. Ancak maddi imkan yoksa da aynı kalitede eğitimi vermeniz mümkün. Sadece doğru kontrol ve gerçek eğitimin önemi çok fazladır.

Geçtiğimiz gün bir abiyle bir sohbet geçti. Konu çocuklarımızdan açıldı iki çocuğundan birini sadece ana okuluna gönderdiği için pişman olduğunu belirtti. Neden dediğim de ise diğer çocuğu hem kreş hem anaokulu eğitimi almış ve o zamanlarda gelişmeye başlayan matematik bilgisi sayesinden şu an çok rahat olduğunu ama kızlarının bu alanda pasif kaldığını belirtti. Bu örnekten yola çıkarsak konuştuğum abi çocuklarını kişilik olarak en iyi şekilde eğiteceğini düşünse de eğitim konusunda destek almayı tercih etmiş. Sizlerin bu konuda vermesi gereken karar kreş için müsait misiniz yoksa kendi planınızı çıkararak kendi eğitiminizi mi gerçekleştireceksiniz.

Eğer ki kreş harici bir düzen kurmak istiyorsanız gerçekten iyi araştırma yaparak doğru planlama yapmanız gerek. Belirli aralıklarla o kreşlerde ki kalabalık ortamı yakalatarak sosyalleşmesini de sağlamanız gerek.

Nitekim anaokulu devletimiz tarafından da desteklenen ve devlet okullarından var olan bir eğitim olurken kreş konusunda da geri durmayarak vereceğiniz kararı uygulamaya almanız gerekli. Maddi olarak yapılan tüm her şeyi kenara bırakıp en önemlisinin anne, baba ve çocuk ilişkisinin doğru kurularak temel eğitimi gelişimini ilerletecek şekilde doğru planlamanız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst