Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Araba nasıl hızlı satılır?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Araba almak kadar araba satmak da çok önemlidir. Doğru ve sistemli ilerlenirse arabanız değer kaybetmeden sağlıklı ve hızlı bir şekilde satabiliriz.


Arabanız Satmadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?


Aracınızı hızlı ve güvenilir şekilde satmak istiyor iseniz önceliğiniz aracınızın fiyatını piyasa araştırması yaparak değerini belirlemek zorundasınız aracınızın fiyatını belirlerken mutlaka dürüst olunuz aksi takdirde uzun süre aracınızı satamayıp zor durumda kalabilirsiniz. Aracınızın iyi durumda olması satış hızınızı da artıracaktır. Bu sebep ile aracınızın kontrolleri dikkatli ve aksatılmadan yapılmalıdır. Aracınızın fiyatını belirledikten sonra üzerine az bir tutar daha ekleyerek pazarlık payını da öncesinden ekleyebilirsiniz.


Hızlı Araç Satışı İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?


Günümüz şartları ve bulunduğumuz bölgenin en çok tercih edilen araç satma sitesi takip edilip uygun siteye araç koyulmadan ya da bulmuş olduğunuz alıcı gelmeden hemen öncesinde aracınıza yapacağınız temizlik ve bakımları ile alıcınızın gözünü hoşnut etmiş olacaksınız. Aracın tüm vergileri ve borçları mutlaka ödenmelidir. Aksi takdirde alıcı gözünde kötü izlenimler bırakılabilir. Bulmuş olduğunuz sosyal sitelere aracınızın bilgilerini yüklerken abartılı cümlelerden kaçınılmalı ancak ilgi çekili cümleler ile dikkat çekebilirsiniz. Aracınızda çizik gibi kötü görüntüler mevcutsa yardımcı malzemeler ile bunları kapatabiliriz.


İnternet Üzerinden Hızlı Araç Satılır Mı?


Günümüz çağında alış ve satışlar öcelikle sahibinden’de sonra letgo’da ve daha sonra sosyal ağlar üzerinden yapılmaktadır. 2014 yılında faaliyete geçen ikinciyeni’de ise 2018 yılında ortalama 20 bin otomobil satışı gerçekleştirmiştir. Bu rakamlarda İnternet satışının ne kadar önemli olduğunu ve hızlı satış konusunda büyük katkı sağladığını ortaya koymaktadır. Aynı şekilde ilanlarınızı tamamen ücretsiz olan
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
üzerinden de verebilirsiniz. Ağağıda örnek bir otomobil ilan görebilirsiniz:


Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!Araç Satımı Sırasında Uygun Diyalog nasıl kurulur?


Araç satımı sırasında alıcı ile herhangi bir sosyal ağ üzerinden konuşma gerçekleşiyor ise cümleler sade anlaşılabilir ve mutlaka güven verici şekilde dizayn edilmelidir. Alıcıda şüphe uyandıracak kelimelerden ve ciddiyetsiz konuşmalardan mutlaka kaçınılmalıdır. Alıcı ile yüz yüze görüşme sağlanıyor ise duruşumuz dik olmalı cümleler aynı şekilde sade anlaşılabilir ve açık olmalıdır. Görüşme sırasında el kol gibi samimi hareketlerden kaçınılmalı ve çok fazla lakayt davranılmamalıdır.


Araç Satımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?


Alıcı araç için test sürüşü talep ettiğinde mutlaka ehliyet isteyip kontrolünü sağlayınız. Araç üzerinde fiyat konusunda anlaşıldığında mutlaka kaparo alınmalı ve belirlenen günde satış gerçekleşmediğinde ve yahut alıcı aracı almaktan vazgeçtiğinde kaporanın yanacağını bildirelim.


Paranızın tamamını almadan ve kontrolünü gerçekleştirmeden asla aracın satışını gerçekleştirmeyin. Arabanızı satarken maddi durum sıkışıklığı sebebi ile hızlı satmak zorunda kaldığınızda mutlaka alıcının güvenilir olduğundan emin olunuz. Aksi takdirde arabanızı hızlı satmak isterken kazançsız bir şekilde dolandırıcı ve hırsızlara arabanızı kaptırabilirsiniz.


Aracınızın hızlı geçiş gibi köprü geçiş sistemlerini mutlaka iptal ettirmeyi unutmayınız. Ve araç teslimi sırasında arabada bulunan kişisel eşyalarınızı araçtan çıkarmayı unutmayınız. Aracın üzerinde herhangi bir rehin benzeri tedbir var ise araç satımı öncesi mutlaka kaldırılmalıdır aks, halde noterde bu gözükecek ve satış gerçekleşmeyecektir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst