Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

B1ZMX18407 Bosch Klima Kullananlar Derneği

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
102
Tepki puanı
5
Golden Thread
5
Puanları
18
Merhaba arkadaşlar, günlerce süren araştırmalardan sonra yüzlerce klima arasından Bosch 18.000Btu/h B1ZMX18407 model klima almaya karar verdim.

Siparişi Bosch'un kendi sitesinden verdim ve ürün 2 gün sonra elime ulaştı. Horoz Lojistik tarafından getiriliyor ve iç ve dış ünite daire önüne kadar bırakılıyor.

444 6 333 'den Servis randevusu alınması gerekiyor. Cumartesi günü için servis randevusu oluşturuldu fakat Bursa servisi Pazartesi günü gelebileceklerini söyledi. Kabul ettim.

İlk kurulumun ücretsiz olduğunu, Kurulum yapılıp bırakılacağını, elektik bağlantısı içinse elektrikçi çağırılması gerektiğini öğrendim. Korona nedeniyle sokağa çıkma yasağı olduğundan 3 gün servisin gelmesini beklemek durumda olacağım. Fakat salonda klima ile beklemek de ayrı bir güzellik : ) Gelişmeleri yazacağım.

Özellikle Wi-Fi özelliğini ve gürültü seviyesini merak ediyorum. Ayrıca klima su giderini nasıl ayarlayacaklar nasıl olacak hiç bir fikrim yok. Eski klimamda bunla ilgili çok büyük problemler yaşamıştım. Firma hortum giderini komşunun balkonuna vermişti. Yeni binamda böyle bir risk yok fakat işçilikleri nasıl olacak göreceğiz.

Bu arada ürünü seçerken Bosch'un ismine güvendim fakat internet sitelerinde ve Web'de ürün hakkında nerdeyse hiç bilgi yok. Puzzle parçalarını birleştirip ürünü anlamaya çalıştım. Umarım her şey doğru bir şekilde gider.

Ürün Bosch'un web sitesinde aşağıdaki şekilde açıklanmış:

1588284629493.png
20200501_011237.jpg
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol alıntıyı görmek için!

Gördüğünüz gibi açıklama kısmının hiç bir yerinde Wi-Fi teknolojisinden bahsedilmemiş fakat ürün resminde Wi-fi logosu var. Varsa niye açıklamada yok, yoksa logoda niye var göreceğiz : )
 
Son düzenleme:

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
102
Tepki puanı
5
Golden Thread
5
Puanları
18
Evet arkadaşlar B1ZMX18407 Boschklima geldi, kurulum yapıldı fakat cihazda Wifi olmadığını öğrendim. : ( Maalesef bu beni çok üzdü. Daha ucuza Wifili farklı bir model alabilirdim.
Dış Ünite B1ZMA18407 ve iç ünite B1ZMI18407 olarak geliyor fakat maalesef WİFİ yok.

Neden yanıltıcı ürün fotoğrafı koydum. İnceleyip döneceklermiş. Açıklama kısmında Wifi yazmıyor diyorlar. Ben de Wifi yoktur da yazmıyor dedim. Ürün görselinde wifi işareti var. İlerde wifi de takılamıyormuş maalesef bu ürüne. E o zama neden wifi işareti var?

1588697375877.png

Anlaşılması gerçekten çok güç. Daha ucuz olan eski modelde Wifi var oysa. Daha pahalı yeni modelde Wifi logosu var ama wifi yok.

Ne gerek var demeyin. Güç çekimi, sıcaklık, filtre değişim zamanı, bakım zamanı ayarlama. Uzaktan açıp kapama hepsi cep telefonundan ve bilgisayardan yapılabilir. Kumandalar zamanla bozuluyor. Wifinin bozulması diye bişey yok. Kumanda yere düşüyor kayboluyor pili akıyor vs. Wifi ciddi bir özgürlük.

Wifi resmini neden koydun o zaman?
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst