Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Balkonlar Bahçeye Dönüşsün


Baharın gelmesiyle birlikte ağaçlar ve bitkiler tekrar yeşile büründü. Eğer bahçeli bir evde oturmuyorsanız balkonunuzda yapacağınız değişikliklerle kendinize ferah bir alan yaratabilir, kendi bahçenizi oluşturabilirsiniz. Yaz akşamlarında balkonda çayınızı yudumlarken günün yorgunluğunu atabilirsiniz.


Balkon Dekorasyonuna Nereden Başlamalı


Balkonlar genellikle evdeki fazla eşyaların konulduğu depolama alanları olarak kullanılır. Öncelikle balkonunuzda bulunan fazlalıkları kaldırın. Kaldıramadığınız fazlalıkları balkonda küçük bir dolap ya da kutu içinde muhafaza edin. Sandık bölümleri olan puflar ya da küçük oturaklar da kullanabilirsiniz. Böylelikle dağınık bir görüntü oluşmaz ve göze daha hoş görünür.


Balkon Mobilyaları


Mobilyalar balkonda kullanacağınız en önemi parçalardandır. Özellikle küçük balkonlarda masa-sandalye seçimi yaparken zarif ve hafif olanları seçmek balkonda ferah bir görüntü yaratır. Kolçakları ince kaba olmayan bahçe koltukları ve sandalyeler size daha geniş hareket alanı sağlar. Dar balkonlarda duvara monte masalar kullanım sonrası kapalı tutulabildiği için yer konusunda avantaj sağlamaktadır.


Saksılar ve Çiçekler


Çiçekler balkonun olmazsa olmazıdır. Birçok bitkiyi balkonunuzda saksıda yetiştirebilirsiniz. Sardunya, petunya, begonya, kalanşo, cam güzeli, yasemin, açelya, gül rengarenk çiçekleriyle balkonunuza ayrı bir güzellik katar. Petunyayı sarkan saksılarda yetiştirerek yukarı asabilirsiniz. Çiçeklerin bir kısmını balkon korkuluklarına veya duvara asabilir, bir kısmını da yere sıralayabilirsiniz. Çiçek dışında maydanoz, dereotu, fesleğen, domates, biber, çilek gibi bitkiler de yetiştirebilirsiniz. Bitkilerinizin balkonda günden güne büyüdüğünü, çiçek açtığını izlemek size ayrı bir mutluluk verir.


Aydınlatma


Pek çok balkon sıradan bir tavan aydınlatması ile aydınlatılır. Tavanda bir sarkıt veya duvarlarda aplik kullanabilirsiniz. Ayrıca şerit şeklindeki dekoratif sıralı ampulleri ya da led aydınlatmaları asarak hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Güneş enerjisi ile çalışan biblo tasarımlı dış mekan aydınlatmalarını da balkonunuzda saksılarınızın yanına yerleştirebilirsiniz.


Aksesuarlar


Sandalyelerinize koyacağınız renkli kırlentlerle ve koltuk şallarıyla balkonunuzu aynı zamanda rahat bir yere dönüştürebilirsiniz. Canlı renkler kullanmaktan korkmayın. Aynı rengi bir kaç yerde birden kullanmanız balkonunuzda bir bütünlük sağlar. Örneğin kırlentlerinizde hakim olan bir rengi birkaç saksıda da kullanırsanız kendi içinde bir uyum oluşacaktır. Balkon zemininde masa ve sandalyenizin altına kilim kullanabilirsiniz. Tüm balkon yüzeyini kilimle kaplamaktan kaçının. Büyük boy tek bir kilim yerine küçük boy kilimler tercih ederseniz temizlik açısından da kolaylık sağlayacaktır. Balkon masanızda veya çiçeklerinizin yanında mumlar ve fenerler kullanarak burayı özel kılabilirsiniz. Canlı çiçek bakımı sizin için zorsa yapay çiçeklerle de balkonunuzu destekleyebilirseniz.

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst