Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bebek ve Çocuklar İçin Ateş Düşürücü İlaç : Calpol

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
199
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Burada yer alan veriler sadece bilgi amaçlıdır. Kesinlikle doktor kontrolünde kullanmanız gerektiğini unutmayınız.

Özellikle bebeklerde aşı sonrası ateşleri düşürmek için kullanılan bu ilaç bir 5 ml olan ölçek içerisinde 120 mg parasetamol içerir. Bebeğinizin ağrısız ve ateşsiz bir süreç geçirmesine yardımcı olmaktadır. Eşim aşıya gitmeden önce ve aşı sonrasında olarak veriyordu. İlacı verdiği zamanlarda aşı günlerini hep rahat geçirdik diyebilirim.

Henüz 3 aydan küçük olan bebeklerde yarım ölçek yani 2,5 ml vermeniz gerekirken 3 aile 1 yaş aracı bebekler 1 ölçeğe yakın kullanım uygundur. 1 yaş sonrasında da 6 yaşa kadar kullanabileceğiniz ilacı 1 buçuk veya 2 ölçek olarak kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken her kullanım arasında 4 saat gibi bir süre olmasıdır. 6 yaşından büyük olan çocuklarda tavsiye edilen ürün Plus olan ilacı. Ancak 2 ayını doldurmayan çocuklar için kullanmamanız gerekiyor. 2 ayı doldurmuş olsa da sadece aşı günleri kullanmaya dikkat edin. Gerekmediği sürece gereksiz ilaç kullanımı doğru değildir.

İlaç içerisinde çilek aroması bulunuyor. Bu yüzden genellikle bebekler ret etmeden kolayca ilacı yutmaktadır. İlacı devamlı olarak kullanmayınız. Sadece doktor kontrolünde uzun süreli kullanmak mümkün olabilir. Ancak aşı gibi günlük kullandığınız durumlar haricinde kontrolsüz uzun süre kullanım kesinlikle gerçekleştirmeyin. Doğru saklama koşullarında uzun süreli saklamanız mümkün.
 

dvrzener

Üye
Katılım
15 Ara 2020
Mesajlar
4
Tepki puanı
0
Golden Thread
0
Puanları
1
Benim yetişkin oğlumunda diş ağrısı ateş yapıyordu. En sonunda dişi çektirip implant tedavisi uyguladık çok şükür şuan iyi
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst