Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bodrum’da Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Türkiye'nin en lüks ve en popüler tatil yerlerinden biri olan Bodrum genellikle göz korkutabiliyor. Gözünüzü korkutsa da; Bodrum, Türkiye'nin en güzel yerlerinden biri. Portakal bahçeleri, bembeyaz boyalı evleri, gece hayatıyla adeta bir cennet. Fakat Bodrum da ucuz bir tatil yapmak mümkün değil mi? Tabi ki mümkün.


Gideceğiniz Tarihleri İyi Düşünün


Haziran ve Ağustos ayında gitmeyi düşünürseniz yoğunluktan dolayı tabi ki pahalı olacaktır. Mümkün ise Mayıs veya Eylül ayını tercih etmeniz bütçeniz için daha iyi olacaktır. Deniz suyu bu aylarda da girilebilecek seviyede olmaktadır.


Ulaşım Fırsatlarını İyi Değerlendirin


Özellikle İstanbul, Ankara gibi uzak illerden gitmeyi düşünüyorsanız, otobüs yerine uçak tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Eğer yıl içerisinde uçak şirketlerinin fırsatlarından yararlanırsanız hem zamanınızdan hem de paranızdan tasarruf edebilirsiniz.


Her Şey Dahil Konsept Diye Diretmeyin


Bodrum'da lüks oteller bulunduğu gibi ortalama nezih otel ve pansiyonlar da bulunmakta. Oda-kahvaltı konseptli nezih ve bütçe dostu bir otel bulabilirsiniz. Aynı zamanda açık büfe yerine Ege'nin o güzel lezzetlerinden uygun fiyata tadabilme imkanı bulmuş olursunuz.


Beach Cluplardan Kaçının


Her adımda rastladığınız beach cluplardan tabir-i caizse kaçın, kaçının. Beach cluplarda her adımınız para demektir, bunu unutmayın. Dışarıda bir iki liraya içebileceğiniz suyun bile 20 TL olduğuna dair haberleri mutlaka görmüşsünüzdür. Dımtıs dımtıs müzikler çalınan bu mekanlarda, her türlü konfor varmış gibi gözükse de orada harcadığınız para ile dışarıda farklı birçok etkinliğe katılabileceğinizi ve daha verimli bir tatil geçirebileceğinizi unutmayın.


Para saçmadan da konfor sahibi olunabilir. Daha uyguna plaj işletmelerini tercih edebilirsiniz. Bu tür işletmelerde sizden şezlong parası adı altında bir dünya paranız alınmaz, küçük miktarlar olarak yediğinize içtiğinize yansıtılır. Çok da ucuz olmamakla beraber, beachler kadar pahalı değiller.


Yok, ben para harcamak istemiyorum. Ekonomik bir tatil istiyorum diyorsanız, tercihiniz halk plajları olmalı. Bodrum'un merkezinden tutun da Yalıkavak gibi birçok yerinde halk plajı bulunmakta. Halk plajlarında sizden saçma sapan giriş ücretleri almazlar, şezlonglar ve şemsiye ücretsizdir. Şezlonglar da minder bile mevcut. Rahatsız bir ortam olduğuna dair korkularınızın yersiz olduğunu bir halk plajına gittiğinizde görebilirsiniz. Halk plajlarında dışarıdan yiyecek içecek getirmenin serbest olduğunu hatta hemen yanlarında marketlerin bulunduğunu her istediğinize hızlı bir şekilde ulaşabileceğinizi de unutmayın.


Ekonomik Eğlence Mekanlarını Tercih Edin


Bodrum, eğlence mekanı skalası geniş olan bir lokasyon. Eğer ekonomik bir eğlence mekanı tercih ederseniz, yaşadığınız yerde bir eğlence mekanına gittiğinizde ne kadar ödüyorsanız o kadar ödersiniz. Fakat lüks bir eğlence mekanı tercih ederseniz, ödeyeceğiniz hesabı 3-4 ile çarpmalısınız. Fakat para harcamamak için de Gümüşlüğü, Türkbükü'nü es geçmeyin. Bu tür lokasyonlarda mekana girmek yerine, dışarıdan aldığınız yiyecek ve içeceğiniz ile manzaraya karşı keyifli vakit geçirebilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst