Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bursa’da Havadan Çekim

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
102
Tepki puanı
5
Golden Thread
5
Puanları
18
Bursa’da Havadan Çekim

20. yüzyılın müthiş icatlarının arasında yer alan ve havadan çekimi sağlayan droneleri eminim sizlerde ya duymuş ya da görmüşsünüzdür. Eğer görmemiş veya duymamış olanlar var ise kısaca bahsetmekte yarar görüyorum. Bir cihaz düşünün içerisinde insan olmadan uzaktan kumanda aracılığı ile metrelerce yukarı çıktığını ve metrelerce yukarıdan sizin ve sevdiklerinizin görüntülerini kuş bakışı olarak videoya aldığını. Evet, az önce sizlere bahsettiğim drone tam da bunu yapıyor. Uzaktan kumandalı araç kullanmadan bahsettiğimde eminim aklınıza sizlerinde küçüklüğünüzde kullandığınız heyecan veren o uzaktan kumandalı arabalar gelmiştir. Ancak teknolojinin sunduğu imkanlar dahilinde artık karaya bağlı değiliz. Uzaktan kumandanızı alıp 6 ila 50 metreye kadar yüksekliğer çıkmak sizlerin elindedir.

Havada çekiminin nasıl yapıldığını bilmek adına drone kavramını biraz daha açmamız gerektiğine inanıyorum . Drone nedir? Drone kelimesi ingilizce bir kelime olup sözlük anlamında ise erkek arı anlamına gelmektedir. Bu şekilde adlandırılmasındaki en büyük etken uçabiliyor olması ve iyi bir kamera çözünürlüğüne sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak bizler günümüzde bu araca erkek arı demek yerine insansız hava aracı demeyi daha çok tercih etmekteyiz. Pekala içerisinde insanın yer almadığı bu araç nasıl çalıştırılmaktadır? Bu soruya cevap verebilmek için dronelerin iki çeşit olduğunu bilmek gerekir. Bu çeşitler; Ardrone ve DJIPhantomdur. Bizlerin yaygın olarak kullandığı drone ise Ardrone’dir. Çünkü Ardrone wifi bağlantısı olan her yerde rahatlıkla kullanılabilen bir araçtır. Diğer çeşit olan DJIPhantom ise internetin olmadığı yerde de çekim yapması hedeflenen ve bu amaçla üretilmiş ancak günümüzde internet konusundan dolayı biraz daha gelişmesi gereken araçtır. Bizlerin kullanmış olduğu Ardrone’den bahsetmek gerekirse; cihaz şarjlıdır ve şarjı tükenene kadar gökyüzünde gezinebilme özgürlüğüne sahiptir. Şarjı olan bu cihaz ile canlı yayın ve slayt gösterileri hazırlanabilmektedir. En büyük avantajı ise 6 metreden 50 metreye kadar yukarı çıkması ve bu sayede kuş bakışı görüntü almak için servet ödemenize gerek kalmamasıdır. Biliyoruz ki şimdiye kadar kuş bakışı görüntü alabilmek adına her zaman helikoptere bağlı olmak zorunda kalmışızdır. İşte milenyum çağının bizlere kazandırdığı bu kârlı araç sayesinde istediğiniz yerde çekim yapabilmektesiniz. Drone aslında çok çok yeni bir ürün değil; ancak çoğu zaman askeri alanda kullanılması ve kullanım noktasında birçok kısıtlamaya tabi tutulması onun sivil hayatta ön plana çıkmasını engellemiştir.Ancak günümüzde özellikle gazatecilik ve televizyon sektöründe sağlamış olduğu pratiklik ve yarar sayesinde bu yasaklar yavaş yavaş aşılmaya başlanmaktadır.

Pekala, havada çekim olan droneleri hangi alanlarda kullanabilir ve nasıl ulaşabiliriz? Bugün bu alanda sizlere
Lütfen, Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
sitesinden hizmet vermekteyiz. Bu siteler aracılığı ile bizlere rahatlıkla ulaşabilir ve profesyonel hava çekimi ve video hazırlama hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 4K maksimum kalite ile yapılan çekimler için özel slaytlarda hazırlanmaktadır. Bu noktada sizlere farklı kategorilerde hizmet vermekteyiz. Bunlar; kişisel çekimler ve kurumsal çekimler olarak ayrılmaktadır. Rc helikopterli hava çekimlerde sahip olunan hızı ve kaliteyi gördüğünüzde eminim sizlerde şaşıracaksınız. Kişisel çekimlerde; düğün çekimleri, kına çekimleri, nişan, sünnet çekimleri ve doğum günü gibi daha birçok çekim hizmeti almanız mümkündür. Kurumsal bazda olan çekimlerde ise firma tanıtım çekimleri, ürün tanıtım çekimleri gibi birçok çekim imkanı bulmanız mümkündür. Ayrıca diyelim ki arsalarınız var artık arsalarınızı çok rahat bir şekilde kuş bakışı olarak izlemeniz mümkündür. Mahalle, köy ve belediyeler içinde havadan çekim yapmakta ve Bursa’nın güzelliklerini sizlerle beraber herkese sunmaktayız. Unutulmaz hatıralarınıza Bursa’da gerçekleşen havadan çekimleri de katmaya ne dersiniz?
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst