Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Bursa’da Maske Kullanımı Zorunlu Oldu

Veysel 

Üye
T.C Onaylı
Katılım
29 Ara 2020
Mesajlar
8
Tepki puanı
1
Golden Thread
0
Puanları
3
Bursa Valiliği İl Hıfzıssıha Kurul kararına göre. Bursa'nın Nilüfer Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Kestel, Gürsu ilçelerinde Maske kullanımı zorunlu hale getirildi.


Bursa İl Hıfzıssıhha Kurulunun 16.06.2020 tarih ve 83 sayılı kararı ile;


Tıbbi süreç izlenerek diğer ilçelerde de uygulama konusunda karar alınabilecektir.21.05.2020 tarih 57 sayılı İl Hıfzıssıhha Kurul Kararında belirtilen 17 ilçe ve bu ilçelere bağlı adreslerde maske takma zorunluluğun devam etmesine,


Yukarıda belirtilen tedbirlere ilişkin uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.


UMUMİ HIFZISSIHHA KANUNU


Madde 282 – (Değişik: 23/1/2008-5728/48 md.)Bu Kanunda yazılı olan yasaklara aykırı hareket edenler veya zorunluluklara uymayanlara, fiilleri ayrıca suç oluşturmadığı takdirde, ikiyüzelli Türk Lirasından bin Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst