Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Çocuklar İçin Muhteşem Kitaplar

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Günümüzde yaşam koşullarının farklılaşması, popüler kültürün toplumun hemen her kesimini etkilemesi nedeniyle çoğumuz okumaktan ve yazmaktan uzaklaştık, isteyerek ya da istemeyerek sosyal medyayla daha çok haşır neşir olduk. Biz büyükler belli bir bilince sahibiz, evet ama çocuklarımızın daha çok okumaya, bilgi edinmeye, hayal dünyalarını ve ufuklarını genişletmeye, kendilerini geliştirmeye ve insan nedir bunu öğrenmeye ihtiyaçları var.


Biz de bu yüzden, geleceğimizi oluşturacak çocuklarımız için üç renkli kitap seçtik.


Anneannemin Gramofonu


7-12 yaş aralığına hitap eden bu kitap, Muzaffer İzgü’nün “Anneanemin Akıl Almaz Maceraları” isimli dizisinin ikinci kısmını oluşturuyor. Bilindiği gibi, Muzaffer İzgü çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden biridir ve hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından fazlasıyla sevilir. Aile içi iletişim için güzel bir örnek oluşturabilecek bu kitap her yaştan okura hitap ediyor.


Uç Minik Serçem


Doğa ve hayvan sevgisini çocuklara aşılamak için yazılmış muazzam bir kitaptır kendisi. Necati Cumalı’nın kaleme aldığı bu kitap, Sonçiçek adında bir küçük kız çocuğunu odağa alır ve onun etrafında anlatılır olaylar. Okunduğunda Sonçiçek’in doğaya olan hislerini duyumsatacak bir eser.


Dört Kozalak


Orta son ya da lise 1 öğrencisine okutulabilecek harika bir kitap. Üniversite sınavı yaklaşırken şans eseri yolları kesişen dört genç ve onların hikâyeleri; dostluğu, birlik olmayı, samimiyeti ve daha pek çok şeyi katıyor insana. Karin Karakaşlı’nın bu kitabını inatla tavsiye ediyoruz. Hem büyüklere hem küçüklere...


Anneler, babalar ve öğretmenler, bu kitaplarla çocuklarımızı mutlaka tanıştırmalısınız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst