Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Corona Virüsü Nedeniye Samsung Fabrikasını Kapattı

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
199
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Çin’de başlayan ve tüm dünyaya yayılan Corona virüsü etkileri devam ediyor. 3 bine yakın kişinin ölümüne neden olan hastalıkla alakalı olarak birçok firma tatil kararı almıştı. Apple birçok mağazasında süreli tatiller gerçekleştirirken Samsung’dan yeni bir açıklama geldi.

Güney Kore de yer alan fabrikasında yaşanan enfeksiyona bağlı olarak fabrikayı öncelikle 2 gün kapalı tuttu. Bu sürede tüm fabrika içerisinde dezenfekte işlemi gerçekleştirerek faaliyete devam ettirmişti. Bunun sonrasında tekrar bir kişi daha da enfeksiyon belirtisinin görülmesi nedeniyle 1 Mart ve 3 Mart arasını tatil ettiğini duyurdu.

Çin’den sonra hastalığın en çok görüldüğü nokta olan Güney Kore de bulunan fabrika da şu an 3 kişi de virüs olduğu saptandı. Samsung Kore’ye bu konuda destek amaçlı 25 milyona yakın bir miktarı bağış olarak vereceğini açıkladı. Üretim konusunda en büyük kalelerinden biri olan bu ülkeye sahip çıkarak virüse karşı savaş açmış oldu.

Şu an çalışanlarından üç kişide görülen virüs nedeniyle üretimi direkt durdurarak fabrikayı tamamen 3 Mart’a kadar kapalı tutacak olan firma gene dezenfekte işlemlerini gerçekleştirecek. Gumi fabrikasında üretimin bu şekilde ikinci defa durdurulmuş olması yakın zamanda çıkacak olan Galaxy Z Flip’in çıkış tarihi engeller mi bilinmemekte. Samsung her ne kadar sorunsuz şekilde planlar gerçekleşecek dese de vakanın tekrarlanmaması ellerinde olan bir durum değil.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst