Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Dedikodu aslında o kadar da kötü değil!

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Dedikodu yapmaktan biraz suçlu olanlar, akademisyenlerin artık türümüzü hayvanlardan ayıran şeyin aslında olduğunu söylediğini bilmekten memnuniyet duyabilirler.


Dedikodu insanları insan yapan şeydir, çünkü kime güveneceğine ve kime güvenmeyeceğine dair hayati bilgileri aktarabilmemizin yanı sıra aile ve arkadaşlarla bağ kurmamızı sağlar.


Evrimsel biyolojide, bilim adamları dedikodu teorisine fenomen diyorlar. Teori, dil geliştikçe, erken insanların sürekli artan gruplarda yaşayabilmeleri için güvenilir bilgi aktarmalarına izin verdiğini ileri sürüyor. Dedikodu, insanların arkadaşlarıyla yaptığı şeydi ve 18. yüzyıla kadar olumsuz anlamda kullanılmadı.


Bilim adamları, insanların dedikodular hakkında ne düşündüklerini bulmak için deneyler yaptılar ve sonuçlar, insanlar çok dedikodu yapanlara güvensizken, aynı zamanda çok az dedikodu yapanlara karşı da temkinlilerdi.


Oxford Üniversitesi'nden Profesör Robin Dunbar, dedikoduları insan hayatının hayati bir parçası olarak kabul etmemiz gerektiğini bile söyledi, bu da daha uzun yaşamamıza yardımcı olabilir. Sigara içmemenizin yanı sıra erken ölmenizi engelleyecek en önemli şeyin sosyal ağınızın büyüklüğü olduğunu söyledi.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst