Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Eskileri Değerlendirme

ruzgar 

Yönetim
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
102
Tepki puanı
5
Golden Thread
5
Puanları
18
Eskileri Değerlendirme

Günümüzde en çok kullanılan ve kısa zaman içerisinde eskiyen ürünlerin başında kıyafetler gelmektedir. Sürekli ihtiyaç duyulan ürün kategorisinde oldukları için vatandaşlar tarafından sıklıkla satın alınırlar. Ancak ülkemize, yabancı ülkelerden gelmekte olan çok sayıda kıyafet vardır. Bunun yanı sıra bazı kumaşların da ithalatı farklı ülkelerden yapılır. Bu nedenle eskileri değerlendirme işlemi son derece önemlidir. Eğer eskiyen kıyafetler çöpe atılmak yerine, farklı işlemlerden geçerek tekrar kullanıma hazır hale getirilirlerse ülke ekonomisi açısından büyük bir fayda ortaya çıkar. Aynı zamanda hammadde kullanımına olan ihtiyaç da azalacağı için hem doğal kaynaklar korunur hem de enerjiden büyük miktarda tasarruf sağlanması söz konusu olur.

Eski Kazaktan Çocuk Elbisesi Yapımı

Çocuklarınızın da sürekli olarak kıyafet ihtiyacı bulunduğu için çoğu zaman alışveriş yaparak yeni ürünler almanız gerekebilir. Ancak kullanmış olduğunuz kıyafetleri, atmak yerine değerlendirmeyi tercih ederseniz bu durum size fayda sağlar. Eskileri değerlendirme için işe kazaklardan başlayabilirsiniz. Çocuklarınızın bedenleri de küçük olduğu için kazaklardan rahatça elbise yapabilirsiniz. Eğer bu işlemler için yeteneğiniz yoksa terziden yardım alabilirsiniz. Böylece istediğiniz çeşitte elbise yapılması mümkün hale gelmiş olacaktır. Yeniden kıyafet satın almanıza ve harcama yapmanıza gerek kalmaz.

Eski Kot Pantolonların Değerlendirilmesi

Kot pantolonlar da sıklıkla kullanılırlar. Genel olarak birçok kişi senelik olarak bu ürünlerden satın alır. Eskiyen kotlar bu durumda çöpe gider. Ancak kotları çöpe atmak yerine çok farklı ürünler yapabilir, sürekli olarak da kullanabilirsiniz. Bunlardan birisi kot ceket yapmaktır. Eskileri değerlendirme konusunda uzman olan bayanlar, bu konuda son derece marifetli sonuçlar ortaya çıkartmaktadır. Yalnızca kot ceket değil, çanta ve benzeri ürünlerin yapımında da kot pantolonları kullanabilirsiniz. Bu sayede sürekli olarak alışveriş yapmanıza da gerek kalmaz. Hem sizin bütçenize hem de ülke ekonomisine bu şekilde katkı sağlanması söz konusu olacaktır.

Kot kumaşlar kalın yapılarından ötürü kıyafet ve çanta dışında da kullanıma uygundur. Eskiyen kotlar ile farklı ürünlerin üzerini kaplayarak dekorasyona renk katmış olabilirsiniz. Bu ürünleri evde kullanma şansınız bulunur. Böylece eskileri değerlendirme sizin için ayrı bir zevk olacak ve her anlamda eskiyen ürünlerinizden yararlanmaya başlayacaksınız.

Eski Gömlekleri Değerlendirme

Hem bayan hem de erkeklerin tercihleri arasında yer almasından ötürü gömleklere olan ihtiyaç da bir hayli fazladır. Sürekli olarak satın alınan ürünlerin başında gelirler. Eskidikten sonra bu ürünleri de farklı alanlarda kullanabilir, amacınıza uygun hale getirebilirsiniz. Genel olarak eski gömleklerden poşetlik yapılmaktadır. Ağız kısmına takılacak olan lastik sayesinde, bu işlem mümkün olur. Böylece yıllar boyunca evinizde kullanabilecek olduğunuz ürünler arasında yerini alırlar.

Eskileri değerlendirme işlemi de geri dönüşüm için yararlıdır. Günlük olarak kullandığınız ve eskiyen ürünleri atmak yerine tekrar kullanıma dâhil ederseniz, geri dönüşüme katkıda bulunmuş olursunuz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst