Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Hangi Marka Cep Telefonu Alınır?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
1900'lü yılların sonlarına doğru çıkan telefonlar insanların hayatında çok büyük bir yer tutmaktadır. Artık evde, arabada, yolda yürürken, yemek yerken, okul ve alışveriş gibi insanların hayatının her safhasında olan telefonlar zaman içerisinde uğradığı değişimler ve gelişmeler sayesinde insanoğlunun cebindeki yerini korumaya devam etmektedir. Son yıllar içerisinde telefon sahibi olma yaşı 10 yaşa inmişken telefon kullanım yaşı bunun daha da atlında bulunmaktadır. Zararlı yanları olmasının yanında doğru kullanımı insanların normal hayatından sosyal ve iş hayatına kadar birçok fayda sağladığı inkar edilemez bir gerçektir.


Bulunulan zaman içerisinde herkesin cebinde en az bir adet cep telefonu bulunması insanlarda ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir telefon arayışı, üretici firmalarda ise insanların istek ve ihtiyaçlarına göre piyasaya ürün çıkarma çabasına sokmaktadır. Marka ve model açısından sayısız seçeneğin bulunduğu içinde yaşadığımız dönemde telefon sektörü Uzak Doğu (Asya) ve ABD (Amerika Birleşik Devletleri) merkezli teknoloji şirketleri ve alışveriş sitelerinin başı çekmesi ile devam etmektedir.


Telefon Alışverişinde En Çok Tercih Edilen Cep Telefonu Markaları Aşağıdaki Gibidir:


  1. Apple (ABD)
  2. Samsung (Güney Kore)
  3. iaomi (Çin)
  4. Huawei (Çin)
  5. LG (Güney Kore)
  6. Google (ABD)
  7. Oppo (Çin)
  8. Honor (Çin)

Cep Telefonu Markalarının Ülkelere Göre Dağılımı


Asya ÜlkeleriXiaomi (Çin)


Huawei (Çin)


Samsung (Güney Kore)


Honor (Çin) (Huawei markasının alt markasıdır)


Oppo (Çin)


LG (Güney Kore)


Sonny (Japon)


Asus (Tayvan)


Blackview (Çin)


Doogee (Çin)


Elephone (Çin)


HTC (Tayvan)


Lenovo (Çin)


Meizu (Çin)


OnePlus (Çin)


Batı Ülkeleri


Apple (ABD)


Alcatel (Fransız)


BlackBerry (Kanada)


Cat (ABD)(inşaat)


Dewalt (ABD, Sonradan uzak doğu şirketlerine satıldı)


Google (ABD)


Hp (ABD)


Motorolla (ABD)


Microsoft (ABD)


Nokia (Finlandiya)


Türk (Yerli Üretim Markalar)


Casper (Türkiye)


General Mobile (Türkiye)


Vestel (Türkiye)


Dark (Türkiye)


Kaan (Türkiye)


BB Mobile (Türkiye)


Cep Telefonu Alışverişlerinde Hangi Markaları Tercih Edilmeli


Şu anda alışveriş siteleri ve dükkanlarda kullanıcıya sunulan modeller ve markalar içerisinde satış rakamlarında en tepeyi hiç bırakmayarak piyasanın büyük bir yüzdesini kaplayan IPhone modeli ile Apple markasıdır. Apple markası müşterilerine sunduğu malzeme kalitesi başta olmak üzere içerik ve kullanım kalitesinde de ödün vermeden satışlarına devam etmektedir. Eğer telefon bakan bir kullanıcı şirket sahibi veya bilgi güvenliği ve kaliteye önem veren birisi ise ilk tercihi Apple olması gerektiğinin söylenmesi doğru olacaktır.


Apple firmasının peşini ise hem kalite açısından hem de kullanılabilirlik, tercih elime, bakımından Samsung firması takip etmektedir. Samsung firması Apple telefonların aksine her seviyedem kullanıcıya göre hem fiyat endeksli hem de kalite endeksli birçok model ve uygun fiyatları ile fiyat-performans ürünleri, orta ve üst tabaka kullanıcıları kendi tarafına çekmektedir.


Bu iki markanın yanı sıra Türkiye Cep Telefonu piyasasına ani ve hızlı bir giriş yapan Huawei ve Xiaomi markaları kullanıcıların cep telefonu alışverişinde sepetlerine faklı türden ürünler girmesini sağlayarak bu sektörde uygun fiyat ve düzgün kaliteleriyle kullanıcının ilgisini hızla kendilerine toplamaktadırlar.


Farklı Tür Kullanıcılara Göre Farklı Marka Telefonlar


Bu markalar içerisinde ise normal kullanıcılar için Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei, LG, Google markalar daha uygunken bunların yanında oyuncu telefonu arayan kullanıcılara Asus, Razer ve Samsung marklarının oyunculara özel üretilmiş telefonları; bir mühendis veya kaza ihtimalli bir işte çalışan kullanıcılar için ise Cat, DeWalt ve Blackview markalarının tonlarca ağırlıklar ve su altında bile etkilenmeden çalışan amiral gemisi olarak adlandırılan telefonları bu tür farklı kullanıcılar için mükemmel bir seçenek olacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst