Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

İlişkiler Neden Biter?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
İlişkiler başlarken her şey güzeldir. Etrafta dolaşan tozpembe bulutlar ileriyi görmeye engel olurlar. Hiç bir ilişkiye nasıl olsa bitecek diye başlanmaz, geleceği olduğu düşünülerek başlanır. Her olayda olduğu gibi ilişki konusunda da insanlar bir şeye sahip olduktan sonra onun değerini artık bilmezler.


Elde etmiş olmak, ilişkinin değerini kaybetmesi için yeterlidir. İlişki başlamadan önce çiftlerin birbirine gösterdikleri özen, zaman içerisinde kaybolur. Hatta ilişki içerisinde birbirlerine göstermedikleri özeni ve inceliği, dışarıda tanımadıkları insanlara gösterirler. Bu da yıkıcı bir sonuca sebebiyet verir.


Pratik Bilgiler :


Herkesin ilişkiden küçük ya da büyük beklentileri elbette vardır. Bu beklentileri çiftlerden birisi dahi gerçekleştirmediği zaman sıkıntılar ortaya çıkacaktır.


İlişkilerde heyecan önemlidir. Birbirinize karşı heyecanınızı kaybetmeyin. İlişkinizi her daim canlı tutmaya çalışın.


Aranızda oluşan kırgınlıkları fazla uzatmayın. Birbirinizle küs kalarak veya ilgisiz bırakarak karşı tarafı cezalandırmış olmazsınız. Sadece hayatında siz olmadan yaşamaya alıştırmış olursunuz.


İlişkinizin ilk zamanlarında birbirinize karşı nasıl dikkatli ve özenli davrandığınızı hatırlayın. Bu özen sizin ilişkiye verdiğiniz değerin en önemli göstergelerinden birisidir. Asla birbirinize karşı olan değerinizi kaybetmeyin.


İlişkinize Değer Verdiğinizi Hissettirin :


Değer verdiğini söylemek, sevdiğini söylemek elbette güzel şeyler ama yeterli değiller. Bazı duygular o kadar özeldir ki, duymaktan çok hissetmek istersiniz. Ona değer verdiğinizi hissettirin.


Birbirinize Zaman Ayırın :


Birlikte vakit geçirmek, güzel anlar paylaşmak ilişki içerisinde çiftlerin karşılıklı beklentilerindendir. Zaman geçtikçe arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçiriyorsanız ve birbirinizi ihmal ediyorsanız bu da ilişki için sorun oluşturabilir.


Sinirli Olduğunuz Zamanlarda Yalnız Kalın :


Çiftlerin kendi alanları dahilinde yalnız kalmak istediklerinde karşı taraf buna anlayış göstermelidir. Gergin olduğunuz zamana istemeden bile olsa karşı tarafı kırma ihtimaliniz yüksektir. Yalnız kalmak sizin için daha uygun olacaktır.


Küçük Sürprizler Yapın :


Her şey maddiyat demek değildir. Onun hala sizin için özel olduğunu hissettirmelisiniz. Bunun için yaptığınız en ufak bir sürpriz bile karşınızdakini mutlu etmeye yetecektir.


Her Zaman Saygılı Olun :


İlişki ilerledikçe samimiyete dayalı olarak bazı davranışlar meydana gelebilir. Her ne olursa olsun birbirinize karşı saygınızı asla kaybetmeyin. Saygı ilişkinin temel yapı taşlarından birisidir.


Bir ilişkiyi yıpratmadan başladığı gibi sürdürmek sadece sizin elinizdedir, bunu unutmayın. Dışarıdan size müdahale etmek isteyen kişiler her kim olursa olsun asla taviz vermemeniz gerekir. Hayatınız, ilişkiniz, mutluluğunuz sizin kararlarınızla şekillenir.


Sadakat, güven, sevgi, ilgi ve saygı bir ilişkinin en önemli değerleridir. Zaman ilerledikçe bu duyguların ve bağların zayıflaması değil kuvvetlenmesi gerekir.


İlişkiler ilk başlarda ki özeni ve duygu yoğunluğunu koruyamadığınız zaman bitişe doğru ilerler. Eğer bu değerler zarar gördüyse ve ilişkiniz bir şekilde yıpranmışsa bitmesi en doğrusudur. Yıpranmış bir ilişkiyi devam ettirmek yıpranmış kıyafetlerle dolaşmaktan farksızdır. Eğer zamanında bırakamazsanız, ilerde daha büyük sorunlara sebebiyet verebilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst