Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

ING Bank Kredileri

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
ING Bank Kredileri


ING Bank, Türkiye’nin Bankacılık Denetleme Ve Düzenleme kurumu tarafından, her sene tam not alarak yola devam eden, en büyük bankalarından birisi olmaya devam ediyor. Müşterilerine sağladığı, avantajlı ve uygun faizli krediolanakları ise, bankayı 2019 yılının kredi güven performansında zirveye oturttu.


Bankanın sağladığı, ihtiyaç, taşıt, konut ve esnaf kredi seçenekleri, günümüzde en çok tercih edilen programlardandır. Bahsi geçen krediler ve daha fazlası konusunda, ING Bank internet sitesinde detaylı bilgilere ulaşabilmekle birlikte, 24 saat canlı destek hizmetiyle, kaliteli bir geri dönüş sağlanmaktadır.


Bankanın, müşterilerine sunduğu bir diğer fırsat ise, turuncu ekstra avantajlı kredi sistemidir. İhtiyaç kredisi kullanan müşteriler için geçerli olan bu fırsat, ING Bank kartı veya kendi hesabınıza ait bakiyeden, aylık 750 TL veya daha fazla tutarda harcamalarda, kullanıma açılmaktadır. Belirtilen tutarda harcamadan sonra, kredi özelinde ki anaparanız ve bankanızın uygun gördüğü faiz oranı ile orantılı bir şekilde hesaplanan nakit paranız, hesabınıza iade edilir. Turuncu ekstra hizmetinden yararlanmak için, müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.


ING Bank İhtiyaç Kredisi


ING Bank, müşterilerine acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına, uzun vadelerde fakat düşük faizli ihtiyaç kredisiimkânı sunmaktadır. Tercihinize ve kullanım tipinize göre, 100.000 TL’ye varan rakamlarda kredi çekebilmek mümkün. İhtiyaç kredileri, genellikle müşterilere sağlanan en kolay kredi tiplerinden birisidir. Herhangi bir kredi kartı kullanıyorsanız, daha önce değişik bankalardan kredi kullanıp, bir sorun yaşamadıysanız bu kredi tipini, bankanızın belirleyeceği miktarlarda kullanabilirsiniz.


İhtiyaç kredisinde, kullanabileceğiniz minimum tutar 2.000 TL olmakla birlikte, tavan rakam 100.000 TL’dir. Belirtilen tutarları, 3 veya 60 ay vade aralıkları ile sahip olmak mümkün. Üst sınırlara çıkmak için ise, banka politikaları paralelinde özel durumlar sağlanabilir. Kullanmak istediğiniz kredi tutarını belirledikten sonra, faiz seçenekleri için, ING Bank resmi internet sitesinde ki, hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Sizin için en uygun faiz ile geri ödeme planını seçtikten sonra, başvuru süreçlerine başlayabilirsiniz.


Başvuru sürecinde, bankadan talep edilecek belgeler;


 • Kimlik belgesi
 • İkametgâh belgesi (son 3 ay)
 • Gelir belgesi
 • Maaş bordrosu
 • Emekli belgesi
 • Vergi levhası
 • Çiftçi belgesi (çitçi değil iseniz dikkate almayınız)

ING Bank Konut Kredisi


ING Bank, talep doğrultusunda müşterilerine, konut kredisi imkânı sağlamaktadır. Eğer gelir durumunuz, konut satın alımı yapmaya yetecek güçte değil ise, bu kredi tipi ING bank farkı ile tam size göre. Banka bünyesinde sunulan, çeşitli seçeneklerde düşük faizli konut kredisi imkânı ile satın alımlarını, ertelemek zorunda kalmayacaksınız. Bu kredi tipinin, diğer kredi tiplerinden farkı ise, ödeme planlarında ki esneklik ve cömertlik. ING bank müşterisi olup, konut kredisi kullandığınızda kendi ödeme planınızı, uygun koşullar geçerli olmak şartı ile oluşturabilirsiniz.


Konut kredisi kullanımlarında, 100.000 TL tutarına karşılık gelen faiz oranı, bir ay için geçerli olmak şartı ile yüzde 1,17dir. Vade seçenekleri, genel iş durumu, ödeme planlaması, gelir tablosu gibi etmenlerde değişecek olsa da, genel uygulanan vade 120 aya kadar çıkmaktadır. Kat mülkiyeti olmayan binalar için ise, bina bitimine yüzde 25 gibi bir süre kalması koşulu vardır. Bu koşulu sağlayan müşteriler, konut kredisinden faydalanabilmektedirler. Kredi hesaplamak için internet sitesinden faydalanabilir, özel durumlar için 24 saat canlı destek hattını kullanabilirsiniz. Canlı destek hattını kullanmak istemiyor iseniz, hızlı randevu sistemi ile şubeniz ile görüşebilirsiniz.


Konut kredisi için gerekli belgeler;


 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgâh belgesi (son 3 ay)
 • Taşınmazların tapu makbuzu (ipotek veya satın alınan)
 • Maaş bordrosu veya maaş yazısı
 • Gelirini belgeleyen banka hesap cüzdanı
 • Vergi levhası (serbest çalışanlar)
 • Sosyal güvenlik kurumunca düzenlenmiş kimlik belgesi (emekliler)

ING Bank Taşıt Kredisi


ING Bank, satın alımlarınızı hızlandırmak, ihtiyacınız olan taşıtı zaman kaybetmeden almak için, müşterilerine uygun fırsatlarda taşıt kredileri sunmaktadır. Taşıt kredileri, diğer tüm kredi olanaklarından, daha düşük tutarlı ve zahmetsiz bir kredi türüdür. ING Bank, bu bağlamda müşteri memnuniyeti açısından, diğer bankların tümünden, daha uygun faizli taşıt kredisi imkânı sunmaktadır.


Yapmanız gereken tek şey, satın alacağınız taşıt tipini belirlemek ve uygun faiz seçeneklerinden yararlanmak. Faiz seçenekleri, diğer kredi tiplerinde ki gibi aylık gelir veya başka bir gayrimenkul ipotek şartı gerektirmez. Taşıt kredisinde ki sağlamanız gereken tek şart, satın alacağınız aracı rehin göstermektir. Daha sonrasında krediniz, hazır hale gelecektir.


ING Bank taşıt kredisini, sıfır araçların tümü için kullanabilir, bunun yanı sıra ikinci el araçlarda 8 yaş sınırını sağlamanız gerekmektedir. Vade tutarları değişkenlik gösterse de, genellikle 3 ila 60 ay süresindedir ve tavan sınır aşılamaz. Diğer çoğu bankaların aksine, bireysel kaza ve hayat sigortası zorunluluğu olmaması, ING Bank taşıt kredisini öne çıkaran konulardan bir tanesidir.


ING Bank, 20.000 TL tutarında ki taşıt kredisi kullanımında, 60 aya kadar vade ve aylık yüzde 1,55 faiz oranı imkânı vermektedir. Size en uygun, vade ve faiz oranları için şube ile görüşebilir, banka resmi sitesinden faydalanabilirsiniz.


ING Bank Esnaf Kredisi


ING Bank, Kobilere sağladığı kredi sistemi ile esnafların yanında olmaya devam ediyor. Küçük işletme sahibi iseniz ve işletmenizi, orta veya üst seviyelere çıkartma istiyorsanız, ING Bankın sağladığı uygun faizli esnaf kredisiimkânından yararlanabilirsiniz. Banka bu hizmeti verirken, kefil veya toplu evrak alımı ile müşterilerinin zaman kaybına yol açmıyor, aksine hızlı kredi sistemi ile anında ihtiyacınızı karşılıyor. Belirtilen kredi sistemi ile banka şubenize gitmenize gerek kalmadan, işinizin başında, ihtiyacınız olan krediye anında erişim imkânı sağlayabilirsiniz.


Kredi başvuru koşulları, müşteri memnuniyeti ve hızlı erişim ilkeleri üzerine kurulmuş olup, herhangi bir ticari faaliyette bulunup, vergi levhasına sahip tüm kuruluşlar faydalanabilmektedir. Kredi başvurusu süresince, tüm hesaplarınız için herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. İster TL hesabınız, isterse döviz hesabınız ile ücret talebi olmadan, kredinizi temin edebilirsiniz. Bunun yansıra, ING Bankın esnaf kredi sisteminde sağladığı kolaylıklardan bir diğeri ise, diğer kredi tiplerinde, göstermek zorunda olduğunuz kefil veya teminatlardan muaf tutulmanız.


ING Bank hızlı esnaf kredi sistemine başvuru yapmanız için, mobil uygulamayı indirmeli ve giriş yapmalısınız. Krediler bölümünden, tek tık ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. En uygun vade ve faiz seçenekleri için ise, şubenizle görüşebilir veya mobil uygulamanızda bulabileceğiniz, hesaplama programından faydalanabilirsiniz.


Hızlı esnaf kredi sistemi, mobil platformalar üzerinden yapıldığı için, dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır, bunlar;


 • T.C kimlik numarasının doğru girildiğinden emin olunmalı
 • Doğrulama için cep telefonunuza gönderilen kodun, doğru bir şekilde girilmesi gerekir
 • Vergi levha numarasının yanınızda bulunması gerekir
 • İşletmenize gelecek yetkililer için, nüfuz cüzdanınızın yanınızda bulunması gerekmektedir

ING Bank Kredi Kartı


ING Bank, hayat boyu yanınızda taşıyabileceğiniz, müşteri memnuniyeti gözeten, kredi kartı çeşitliği konusunda, Türkiye’de en önde gelen bankalardan bir tanesidir. Hayat standartlarınız, yaşama şekliniz ve ihtiyacınız dâhilinde, ING Bank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurularında, herhangi bir ön koşul çoğu zaman aranmamaktadır. Bunun haricinde kart tiplerine göre değişen tek etmen, kart limiti ve kullanım amaçları doğrultusunda, belirli kurum ve kuruluşlarda sağladığı indirim fırsatlarıdır.


Eğer çok seyahat eden biri iseniz, Pegasus havayolları ile anlaşmalı olan, lounge kullanımı ve hızlı geçiş imkânları sağlayan, ING Pegasus kredi kartını kullanabilirsiniz. Öğrenci iseniz, bonus avantajları olan ING Bonus kredi kartı veya daha düşük limitte bir kart isterseniz, ING Light kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bahsi geçen kredi kartları ve daha birçoğuna, bankanın ilgili resmi sitesinden erişebilirsiniz.


Kredi kartı başvurusu için, ister doğrudan şube ile temasa geçebilir veya müşteri hizmetlerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Buna ek olarak, her kredi kartı tipinde olmamakla birlikte, SMS yolu ile başvurabileceğiniz tipte kartlarda mevcuttur. Yapmanız gereken, size en uygun kredi kartı seçeneğini belirlemek ve yukarıda belirtilen yolların herhangi birinden, başvurunuzu tamamlamak. Kredi kartı başvurusu için, herhangi bir özel belgeye ihtiyaç duyulmamakla birlikte, istediğiniz limite erişebilmek için kredi puanınızın yüksek olması, bankanın ilgili şirket politikalarından bir tanesidir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst