Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

İşleri daha kısa sürede yapmak mümkün müdür?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Verimli Çalışma


Günümüzde herkes bir şeylerin kısa yollarını arayıp durmaktadır. Bu kimi zaman hızlı yoldan zengin olma kimi zaman eğitim almadan çok para kazanmadır. Bunun gibi birçok örnek verilebileceği gibi temelde hepsi aynı mantığa dayanmaktadır. O da şudur; çalışmadan kazanma. Çalışmadan bir şeyleri kısa yoldan elde etme veya hiç çalışmadan her şeyi kişinin ayaklarına gelmesi. Biz de böyle bir şeyin mümkün olmasını çok isterdik. Ama ne yazık ki mümkün değil. Yalnız akla ve mantığa dayanan, bilimsel olarak ispatlanmış ve uzmanlar tarafından önerilen bir yöntem mevcuttur. Ona da verimli çalışma denir. Oturduğunuz yerden üniversite sınavını kazanmanız mümkün değildir. Ama günde 8 saat çalışmak yerine 4 saat çalışarak kazanabilirsiniz. Onun için de akıllı çalışma denilen bu yöntemi kullanarak işlerinizi en etkili şekilde normalden daha kısa süre halletmeniz mümkündür. Hayatınızda bu denli faydalı olacak bir şeyi sizin için ruzgar.com olarak araştırdık ve bütün incelikleri ile adım adım bu içeriğimizde anlattık. Keyifli okumalar.


Verimli Çalışmanın Temeli


Öncelikle olayı daha iyi anlayabilmeniz için verimli çalışma nedir onu açıklamamız gerekiyor. Verimli çalışma, işlerinizi veya sorumluluklarınızı olabilecek en kısa sürede bitirmenize olanak sağlayan, etkili bir zaman yönetimi yaptığınız ve işleri öncelik sırasına göre hallettiğiniz bir yöntemdir. Bir örnek verecek olursak üniversite sınavına hazırlanan bir gencin normalde 8 saatte bitirdiği günlük programını hızlı okuma, hafızaya atma ve daha çabuk öğrenme gibi uzmanlar tarafından önerilen tekniklerle bu süreyi %50 kısaltarak 4 saate düşürmesi demektir. Bir düşünün bakalım. Normal bir okuyucu bir saat içerisinde 50 sayfa kitap okuyabilir. Ama hızlı okuma yapan birisi bir saatte 100 hatta ileri düzeylerde 150 sayfa okuyabilir. Bu da 300 sayfalık bir kitabı neredeyse 2 – 3 saatte bitirebileceği anlamına gelir. Bir diğer konusu ise hafızaya atma. Bu yöntem sayesinde öğrenciler yeni öğrendikleri bir konuyu veya dersi ömür boyu unutmaları sağlanabilir. Herkes tarafından da kabul görmüş bir yöntemdir bu. Son olarak daha kısa sürede öğrenmeleri mümkündür. Bunun için doğru koşullarda, doğru tekniklerle ve doğru ortamlarda çalışarak normalde 8 saatte ancak tamamlanabilecek bir programı 4 saatte tamamlamaları mümkün olur. Haliyle birkaç milyon rakibinin baya bir önüne geçmiş oluyorlar. İşte buna da verimli çalışmak denir. Bu ve buna benzer yöntemler sayesinde hedeflere daha hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Hepsi de akla ve mantığa dayanan teknikler olduğu için uygulamada oldukça başarılı olurlar. Ve en güzeli de sadece üniversite öğrencileri için değil hayatın her kesiminden her türlü meslek grubu için uygulayabilecekleri yöntemler mevcuttur. Şimdi gelin sizinle belli başlı verimli çalışma teknikleri ve verimli çalışma yolları nelerdir onları inceleyelim.


Verimli Çalışma Teknikleri ve Yolları


Verimli çalışma
, sadece belirli bir gruba veya kişilere göre geliştirilmiş bir şey değildir. Bu yüzden neredeyse her türlü kişi için hayatında, işinde veya istediği yerde uygulayabileceği birçok verimli çalışma yolarıbulunmaktadır. Hadi başlıca olanlarına bakalım.


Zaman Yönetimi: Her insanın edinmesi gereken bir yetenek olan bu yöntem kişilere hayatlarını daha iyi idame ettirme, daha organize olma ve daha verimli çalışma olanağı vermektedir. Öğrenmesi de oldukça basittir. Aslına bakarsanız biraz da düşünce biçimi olarak ifade edilebilir. Hayatı daha verimli hale getirmek için oluşabilecek kayıpları minimaliz etme ve zamanı daha etkili bir şekilde kullanma da diyebiliriz.


Hızlı Okuma: Normal insanlara oranla daha hızlı okumanızı, anlamanızı ve daha fazla kaynağı çok daha kısa sürede bitirmenize olanak sağlayan bu yöntem ile hayatınızda oldukça fark yaratabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Bir düşünün bakalım; bir kitabı yaklaşık iki saatte bitirmek nasıl bir şey olurdu! Normal insanların bir haftada bitirebildiğini düşünecek olursak baya etkileyici bir şey olacağını söyleyebiliriz.


Hızlı Öğrenme: Belirli bir konuyu veya dersi normalden çok daha hızlı bir şekilde öğreneceğinizi söylesek, ilgilenir miydiniz? İşte bu yöntem de tam olarak sizlere bunu sağlamaktadır. Palavra ve gerçek ile alakası olmayan yöntemlerin aksine akıl ve mantıkla doğruluğu ispat edilmiş ve denenmiş şeylerdir. Bu yüzden gerçekleşmesi mümkündür. Öğrenme konusunda sizlere engel olan her türlü şeyi tespit edip onların önüne geçme ve beynin en iyi algılama yöntemini kullanarak daha kısa sürede öğrenmeniz sağlanmaktadır.


Odaklanma ve Konsantrasyon: Son olarak siz bu iki yöntemde kendinizi geliştirerek daha verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. Sizin de bildiğiniz gibi belirli bir şeye odaklanarak ve bütün konsantrasyonumuzu o işe vererek daha kısa sürede tamamlamamız mümkündür.


Verimli çalışma teknikleri bir günde edinebilecek bir şey değildir. Bunun için istikrarlı bir çalışma, azim ve süreklilik gerekmektedir. Ama emin olun uygularsanız, bundan birkaç ay sonra “iyi ki bu yazıya denk gelmişim” diyeceksiniz. Hepinize verimli günler!
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst