Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Kaybolan Evcil Hayvanı En Hızlı Nasıl Buluruz

Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
199
Tepki puanı
11
Golden Thread
0
Puanları
18
Evcil hayvanlarımız bizim dostumuz haline gelmiş arkadaşlarımızı. Onların sağlık durumlarından daha birçok detayı bir evlat sahibi olmuşcasına dikkat etmeniz gereken konulardır. Bu kadar yakın ilişki kurarak hayvan statüsü haricinde değerlendirdiğiniz arkadaşınız kaybolduğunda ne yapmanız gerek?
Bir annenin evladını kayıp ettiği heyecanla anlık şok yaşamanız mümkün. Ancak sakın olun. Önce hızlıca yakınınızda olan arkadaşlarınıza da haber vererek yakın çevrede arama başlatın. Yeni kaybolduysa çok uzaklaşmış olamaz. Bu yüzden vakit kaybetmemek önemli. Aynı zamanda sosyal meydanında gücünü kullanmayı unutmayın. Yakın çevrede aramayı gerçekleştirirken sosyal medya da en yazında kendi sayfanızda hızlıca paylaşım gerçekleştirin ve bulunduğunuz bölgeyle alakalı sayfalara mesaj atarak yayınlamalarını rica edin.
Yakın çevre aramasına rağmen evcil hayvanınızı bulamadıysan biraz daha sakinleşerek sosyal medya gücünü tam olarak kullanmaya çalışın. Hayvanlar alakalı sayfalarda kayıp olduğuna dair bilgi yayınlayın ve belki bulan birinin bilgi yayınlama ihtimalini düşünerek kontrollerini gerçekleştirmenin gerek.
Sosyal medyayı arama süresince aktif olarak kullanmaya devam ederken yakın çevrenize de durumu yayarak herkesin kendi bölgesinde arama yapmasını rica edin. 3 ihtimal var. Dostunuz ya sokaklarda rahatça hala dolanıyor ya biri tarafından bulundu ve sizi bekliyor yada kötü niyetli kişiler tarafından satılmak için kaçırıldı. Her ihtimali düşünerek hareket etmekte fayda var.
Sonrasında polis karakoluna dahi başvuru yapmanızı tavsiye ederim. Bazı kişiler hayvan bulduklarını sahibini nasıl bulacaklarını bilmedikleri için karakola götürürler ve onların yardımcı olmasını bekler. Bu ihtimali de düşünerek danışmak yardımcı olacaktır.
Hayvanlarla alakalı bir birime danışarak tüm veterinerler bildiri gönderip herhangi birinin getirmesi durumda size bilgi vermesini isteyebilirsiniz.
Bu büyük çabalar sonucunda evcil hayvanınızı bulmanız yakındır. Ama bu tür ihtimale karşı uygun fiyata satılan hayvan takip cihazlarını incelemenizi tavsiye ederim. Hem siz rahat edeceksinizdir hemde dostunuz daha güvenli dolaşacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst