Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Kişisel Gelişim Atölyesi Nedir?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Kişisel Gelişim Nedir?


Bir kişinin gelecekte olmak istediği kişi için kendine yaptığı yatırıma kişisel gelişim denmektedir. Kişi kendisini hangi pozisyonda, hangi beceride, hangi alanda daha iyi görmek istiyorsa bu konularda kendisine yatırım yaparak kendi geliştirme ve değiştirme sürecine girmelidir. Size doğuştan bahşedilen kişilik özellikleriniz olduğu gibi zaman içerisinde kendinize katacağınız bir sürü özelliğiniz de şüphesiz olacaktır. İşte kişisel gelişim alanı size bu konuda her türlü katkı ve desteği sağlamaktadır.


Kişisel Gelişim Atölyesi Nedir?


Kişisel gelişim atölyesi kendinizi geliştirmek ve değiştirmek istediğiniz alanlar için size uygulama alanı, bu konularda yazılmış yazı ve içerik desteği, kişisel gelişiminize katkı sağlayacak her türlü akademik faaliyetin sizlere sunulması gibi sizleri birçok faaliyet alanında geliştirmeyi amaçlayan; her konuda birden fazla atölye çalışmasına imkan sağlayan, uygulamalı olarak size öğretileri aktaran bir kişisel gelişim merkezidir.


Kişisel Gelişim Atölyelerinde Yapılan Örnek Çalışmalar Nelerdir?


Kişisel gelişim alanında kendinizi geliştirmenize olanak sağlayan pek çok atölye çalışması vardır. Yapmanız gereken size uygun olan atölyelerin olduğu bir merkez bulup burada ilginizi çeken ve kendinize katkı yapmak istediğiniz branşları belirleyerek ilk adımı atıp süreci başlatmak olmalıdır. Bazı örnek atölye çalışmalarını aşağıda bulabilirsiniz.


1. Bedensel Ve Ruhsal Farkındalık Atölyeleri


2. Özgüven Kazanım Atölyeleri


3. Liderlik Atölyeleri


4. Mülakat Teknikleri Atölyeleri


5. Zeka Oyunları Atölyeleri


6. Diksiyon Atölyeleri


7. İletişim Becerilerini Geliştirme Atölyeleri


8. Mülakat Teknikleri Atölyeleri


9. Drama Atölyeleri


Yukarıda saydığımız atölye çalışmalarına ekleyebileceğimiz daha pek çok atölye çalışması bulunmaktadır.


Kişisel Gelişim Atölyeleri Sizlere Neler Kazandırır?


Kişisel gelişim atölyeleri sizin kendinizde eksik gördüğünüz, geliştirmeyi hedefleyip bunu nasıl yapacağınızı bilemediğiniz kısımlarda sizlere uygulamalı olarak destek verdiği için seçeceğiniz konu üzerinde o konunun uzmanları tarafından yönlendirilme, sizlere fayda sağlayacak eğitimler alma imkanına sahip olmanızı sağlayan uygulamalardır. Bir atölye çalışması size çok fazla kazanım katabilir. Örneğin diksiyonunuzun olduğundan daha iyi, hitap kabiliyetinizin çok daha mükemmel olmasını istiyorsanız bu konularda eğitim alabileceğiniz birebir ya da grup katılımı ile kurulmuş olan atölyeleri tercih edebilirsiniz. Bu atölyelerde işleyeceğiniz konular, öğreneceğiniz metotlar belki de daha önce hiç bilmediğiniz hiç uygulamadığınız yöntemler olacak.


Hiç görmediğiniz bir bilgiyi, bir tecrübeyi hayatınıza katmak sizin her anlamda pozitif olarak gelişmenizi ve değişmenizi sağlayacaktır. Kişisel gelişim atölyelerinde işlenen içerikler konunun uzmanları tarafından hazırlandığı için sizin de o konu hakkında uzmanlaşmanız, gelişmeniz, eksik yönlerinizi saptayarak nasıl daha iyi olabilirim kısmını algılayarak hayata geçirmenizi hedefleyerek çalışılmaktadır. Bu atölyelerin tek bir tanesine katılabileceğiniz gibi birden fazla atölye çalışmasına katılarak kendinizi birden fazla alanda da geliştirme ve değiştirme imkanına sahip olmanız sağlanmaktadır. Kişisel gelişim atölyeleri günümüzde her alanda ihtiyaç duyulan konular üzerine odaklandığı için büyük firmaların çalışanları için tercih ettiği uygulama yöntemlerinden de biridir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst