Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Kişisel Gelişim Planı Nasıl Yapılır?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Kendimizi zihinsel anlamda geliştirmek için bazı yapmamız gereken eylemler vardır. Toplumda belli bir yere sahip olmak, iletişimde başarılı olmak, istediğimizi elde etmek veya öğretici bir yaşam sürmek için kişisel gelişimimize değer vermeli ve gereken eğitimi almalıyız. Bu eğitim fazla zorlayıcı bir süreç değildir. Kendimize belirli bir yol çizip planımızı olduğu gibi uygularsak ve bu adımların dışına çıkmazsak kısa sürede kişisel gelişimimiz için önemli adımlar atabiliriz. Unutulmamalıdır ki kişisel gelişim eğitimi hiçbir zaman bitmez ve biz ölene dek sürer.


Kişisel Gelişim Nedir?


Kişisel gelişim eğitimini biz farkında olmasak bile almış oluyoruz. Fakat bu konuda iyi olmak istiyorsak bir eğitim almamız şart. Öncelikle doğduğumuz gün başlayıp biz ölene dek devam eden bu süreçte okuduğumuz kitaplardan tartıştığımız konulara kadar veya izlediğimiz filmlerden aldığımız dersler ya da eğitim öğretim hayatımız boyunca bize öğretilenler kişisel gelişimimiz için faydalı olaylardır. Fakat tüm insanlar bu saydıklarımızı uyguluyor. Sizin onlardan farklı olmanız ve kişisel gelişiminizin daha üstün olması için daha özenli bir çaba göstermeli ve özel olarak kişisel gelişimin branşını almalısınız. Kişisel gelişim, kısaca anlatacak olursak daha iyi bir iletişim gücüne sahip olmanızı, doğru sözleri ve kelimeleri kullanmanızı, başarılı hedeflere ulaşmanızı sağlar.


Kişisel Gelişim Planları


Öncelikle kendinize hemen bir plan yapmalısınız. Bu planın içerisinde sizin haftalık veya aylık olarak neler yapmanız gerektiğini belirtecek uygulamalar olmalıdır. Bu süre içerisinde ne kadar ve ne tür kitaplar okuyacağınızı, kişisel gelişiminizi geliştirmek için hangi dersleri özel olarak almanız gerektiğini, hangi kült ve bilgilendirici filmleri izleyip onlar hakkından neler çıkaracağınızı belirlemeniz gerekmektedir.


Düzgün ve Akılcı Bir Kişisel Gelişim Planı İçin Neler Yapmalıyız?


Belirli kişisel gelişim kitaplarından veya sizi geliştireceğinizi düşündüğünüz kitaplardan almanız gerekmektedir.


İkinci olarak, kişisel gelişim için günlük yürüyüşler ve yürüyüşleri yaparken düşüncelere dalmak çok önemlidir. Kendinize bir yürüyüş planlayın ve o yürüyüş süresince okuduğunuz kitapta anlatılanları düşünmeye çalışın.


Bazı kişisel gelişime önem veren internet sitelerinin arşivlerinden izleyebileceğiniz filmler mevcuttur. Onların içerisinden size en uygun olanını bulmanız ve filmde anlatılan üzerine düşünmeniz gerekmektedir.


Alacağınız diksiyon ve hitabet dersleri gibi bazı kişisel eğitim uygulamaları sayesinde daha akıcı, düzgün, temiz ve güçlü bir iletişime kavuşabilirsiniz.


Benim fikrime göre, her insanın alması gereken bir eğitim biçimidir. Her ne kadar fazla ilgi çekici olmamasına rağmen kişisel gelişim eğitimi almış bir birey ve almamış bir birey arasında ki farklılıklar oldukça çarpıcı ve göze batıcıdır. Bu farklılıkların kötü tarafında olmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir. Bir plan hazırlayın, plana düzenli olarak uyun ve dışına çıkmayın. Her seferinde üşenmeden ve isteyerek çalışın. Okuyun ve yazılar yazın. Kısa sürede kişisel gelişimini tamamlamış bireyler olmanız mümkündür.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst