Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Linkedin Üzerinden Müşteri Bulma

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Günümüz Dünyasında sosyal medya dijital pazarlama alanında çok önemli bir yere sahiptir. Sosyal medya sizin hali hazırda mevcut müşterilerinizle bağlantı kurmanızı sağladığı gibi aynı zamanda yeni müşteriler bulmanızı da sağlar. Linkedin müşteri bulma için uygun bir alandır.


Linkedin temel kullanım amacı kendi meslektaşları ile iletişim halinde kalmak isteyen uzmanlara uygun ortam yaratmaktır. Buna rağmen Linkedin ustalıkla kullanılırsa, yeni müşteriler bulmanıza da yardımcı olur. Bu yazıda Linkedin’de müşteriniz olabilecek insanların nasıl dikkatini çekebileceğinizi ve onlara nasıl ulaşabileceğinizi anlatıyoruz.


Linkedin Profiliniz Çok Önemlidir


Linkedin’de sadece işletmenizin profili olması bazı durumlarda yeterli olmayabilir. Bu nedenle işletme sahibi ya da işletme yöneticisi olarak da bir profil oluşturun. Bu kişisel profil potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekecektir. Kişisel profilinizde şirketiniz ya da işletmeniz hakkında bilgi verebilirsiniz. Oluşturduğunuz kişisel profil şirketinizin kurumsal olup olmadığı hakkında, sizinle iletişime geçmek isteyen müşterilere bilgi verebilir. Bunu göz önünde bulundurarak Linkedin profilinizi sadece kişisel olarak sizi değil, şirketinizi de temsil edeceğini düşünerek düzenleyin.

Profesyonel Gözükün

Ulaşılabilir Olun


Profilinizin bulunması kolay olmalıdır. Kişisel profillerde bireylerin anahtar kelime kullanımını ihmal etmesi önemli bir sorundur. Kişisel profilinizde uygun anahtar kelimeleri kullanmazsanız, insanlar arama motorlarında arama yaptıklarında size rastlamazlar. Bir başka deyimle iş ortamında görünmez olursunuz!


Söz gelimi bisiklet sattığınızı düşünelim. Profilinize ‘’Bisiklet Mağazası Sahibi’’ yazabilirsiniz ama unutmayın hiçbir müşteri arama motoruna ‘’Bisiklet Mağazası Sahibi’’ yazarak arama yapmaz. Bunun yerine sattığınız bisikletin markasını ya da markalarını da kullanırsanız arama motorlarında yukarıya çıkmanız daha fazla mümkün olabilir. Bu örnekteki gibi sizi müşterilerinizle kolayca buluşturabilecek bir profil hazırlanması için profesyonel bir dijital ajans ile çalışmak size büyük avantaj sağlar ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz

Yani net bir şekilde anahtar kelime keywords düşünmelisiniz
Linkedin müşteri bulma konusunda profilinizin optimize olması için teknik yöntemlerin ve uygun anahtar kelimelerin seçimi için müşteriniz gibi düşünmeye çalışın. Siz müşteri olsaydınız böyle bir ürünü bulmak için nasıl bir arama yapardınız gibi… Böyle bir arama yaptığınızda profilinize ulaşmıyorsanız, yeni anahtar kelimeler kullanarak tekrar deneme yapın. Böyle bir kaç deneme sonrası profilinizin bulunmasını kolay hale getirirsiniz.


Müşterilerinize Size Bağlanmaları İçin Bir Neden Verin


Linkedin profilinize alt başlıklar koyabilirsiniz. Bu başlıklar adınızın hemen altında görünür. Alt başlıklar yardımı ile hangi konuda çalıştığınızı ya da çalışma stiliniz hakkında kısa ve çarpıcı bilgi notları oluşturabilirsiniz. Böylece insanların sizin ne yaptığınızı ve çalışma tarzınızı anlamasını sağlarsınız. Aynı yöntemle müşterilerinizin neden sizinle iletişim kurmalarının uygun olacağının da altını çizmiş olursunuz.


Profilinizdeki alt başlıkların dikkat çekici olmasına çalışın. En iyi alt başlıklar altında kısaca ne yaptığınızı açıklayın ve çalıştığınız çalışma sahasının bulunduğu yerel bölgeyi de belirtin. Bu arada 1 ya da 2 anahtar kelime kullanın.


Bir başka önemli nokta da bildiğiniz gibi Linkedin bir iş alanıdır. Bu platforma koyacağınız fotoğrafınızda samimi ya da komik değil, bir profesyonel gibi görünmeye dikkat edin. Profilinize bireysellik ve özgünlük katabilirsiniz ama bunu tuhaflıklar yaparak sağlamaya çalışmayın.

Akılda kalmak önemlidir mal her farklılık iyi değildir

İyi Bir İçerik Hazırlayın


Linkedin, profilinizde size kendinizi hakkında bilgi vermenizi sağlayacak bir özet alan verir. Genel olarak insanlar bu alanı kendilerinden bahsetmek ve başarılarının reklamını yapmak için kullanırlar. Reklam yapmak her zaman iyi olsa da, sosyal ortamların asıl amacı diğerleri ile bağlantı kurarak onlara destek olunmasıdır. Bu nedenle özet alanına yazdığınız bilgide sizi rakiplerinizden ayıran özellikleri vurgulayın ve müşterilerinize gereksinimlerini nasıl karşılayacağınız konusunda açıklama yapın.


Linkedin ve Sosyal Ağ Yapısını Kullanın


Linkedin doğası gereği bir sosyal paylaşım alanıdır. Bu platformun en önemli amacı büyük ve önemli bir arkadaş ağı meydana getirmektir. Bu yolla bağlantı kurduğunuz insan sayısını arttırarak, çevrenizi geliştirirsiniz. Bağlantıların artması, aynı zamanda işlerin artması anlamına gelebilir.


Linkedin’in bir avantajı da size deneyiminiz ve becerileriniz ile ilgili pek çok grup önerisinde bulunmasıdır. Bu gruplara katılmak için zaman ayırın. Gruptaki diğer üyelerle iletişim halinde olun. Eğer insanların sorularını cevaplayabiliyorsanız, bunu ihmal etmeden yapın. Cevap verirken kendi özgün fikirlerinizi ve içeriğinizi paylaşın. Zaman içinde güven kazanmaya başlarsınız. Güven kazandıktan sonra çevreniz hızla genişlemeye başlar.


Arkadaş çevrenizi geliştirmenin bir başka yolu da sizinle iletişimde bulunan ya da zaten birlikte çalıştığınız kişileri arkadaş listenize eklemektir. Bu kişilere doğru zamanda, doğru şekilde yaklaşırsanız sizin için ücretsiz çalışan mükemmel bir reklam kanalı oluşturmuş olursunuz.

Mümkün olduğunca sıcak kanlı ve girişken olun

Takipçi Olun


İş dünyasında olduğu gibi bu platformda da takip halinde olmak çok önemlidir. Linkedin’deki bağlantılarınızla zaman zaman iletişim kurun. Söz gelimi birbirinize bağlandıktan hemen sonra ya da bağlanmanızı takiben birkaç gün geçtikten sonra bir takip mesajı takdir edilmenizi ve akılda kalmanızı sağlayabilir.


Burada anahtar istikrarlı olmaktır. Eğer gelen soruya cevap vermezseniz, karşınızdaki kişi sizi fazla düşünmez. Soruyu cevapladığınızda ise derin ve kalıcı bağlantılar kurmak için tahmin edemeyeceğiniz kadar önemli bir ilerleme kaydedersiniz.


Linkedin profiliniz varsa ve bunu nasıl etkili hale getireceğiniz hakkında ya da yeni ve etkili bir Linkedin profilini nasıl oluşturmanızın uygun olacağı hakkında bilgi almak istiyorsanız, lütfen bizimle iletişim kurun. Linkedin müşteri bulmakonusunda sizinle bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmaktan mutlu olacağız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst