Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Nasıl İyi Bir Emlakçı Olunur? 5 Öneri

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Emlakçı olmak pek çok açıdan iyi bir kariyer sayılabilir. Çalışma saatlerinizi belirleyebilir, istediğiniz kişilerden oluşan bir ekip kurabilir ve ofisiniz hakkındaki tüm kararları siz alabilirsiniz. Eğer emlakçılık işinde iyiyseniz fena olmayan bir kazancınız olabilir. Peki iyi bir emlakçı hangi özelliklere sahiptir? Nasıl iyi bir emlak danışmanı olunur?


Planlı Olun​


Emlakçılık işinde yeniyseniz ilk bilmeniz gereken şey bunun yorucu ve tempolu bir iş olduğudur. Eğer sakin ve yavaş kararlar alan biriyseniz bu işe fazla uyuyor sayılmazsınız. Çoğu zaman müşterilere yetişmek, işleri planlamak, müşterilerinizi ev gezilerine çıkarmak size yorucu gelecektir. Bu nedenle ilk önerimiz: Planlı olun! Planlı olmak emlakçı olmanın en önemli gerekliliklerinden birisidir. Müşterilerinizi ne zaman arayacağınızı, onları ne zaman ev gezilerine götüreceğinizi, telefon numaralarını ve aktivitelerini planlayıp düzenlemelisiniz.


Müşteri Odaklı Olun​


İyi bir emlakçı olmanın püf noktası müşteri ilişkileridir. Müşterileriyle anlaşamayan, soğuk ve mesafeli olan bir kişiden iyi bir gayrimenkul danışmanı veya emlakçı olması beklenemez. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmalı, onları bilgilendirmeli ve samimi olmalısınız. Bu, uzun vadede isminizin duyulmasında ve daha fazla müşteri kazanmanızda etkili olacaktır. Müşterilerinize asla yalan söylemeyin. Aksi taktirde memnuniyetsiz müşteri işinizi zedeleyecektir.


İnterneti Kullanın​


Dijital paylaşım çağındayız. Yalnızca yerel bir işletmeden yeteri kadar kişiye ulaşamazsınız. Ev ilanlarınızı profesyonel bir internet sitesinden ya da halihazırda bunun için kurulmuş sitelerden satmayı deneyin. Müşterilerinizle ilişkilerinizi paylaşmak da size sanal dünyada samimiyet katacaktır.


Rakiplerinizi Ve Bölgenizi İyi Tanıyın​


İyi bir gayrimenkul danışmanı her zaman çevresinden haberdar olmalıdır. Rakiplerinizi takip etmek size fiyatlandırma ve iş stratejileri konusunda yardım edecektir. Bununla beraber bölgenizdeki ev fiyatları, parklar, alışveriş merkezleri vb. hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Müşterilerinize satın alacağı veya kiralayacağı evi tanıtırken, çevresi hakkında detaylı bilgi vermek sizi profesyonel gösterecektir.


Doğru Ekibi Kurun​


Emlakçılık tamamıyla bir ekip işidir. Onca işin altında kendiniz kalkmaya çalışmayın. Aktif, öğrenmeye meraklı kişilerden oluşan bir ekip kurun. Hedefleriniz konusunda birlikte çalışın ve ilişkilerinizi canlı tutun. Doğru ekip ile çalışıyorsanız işiniz büyük ölçüde hafifleyecektir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst