Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Para Nasıl Kazanılır?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Para kazanmanın birçok farklı yolu vardır. Bu birçok farklı yol, kazanılması hedeflenen para miktarına, yaratıcı düşünmeye, bilgi ve deneyim sahibi olunan alanlarla ilişkilidir. Bu alanları belirlemek ya da bilmek, atılacak ilk adım olmalıdır. Bu konuda dikkate alınması gereken bazı pratik bilgiler, farklı dinamikler ve püf noktalar bulunur. Bu püf noktalardan biri iyi bir fikre sahip olmaktır.


YARATICI FİKİR


Günümüz modern dünyasında hakim olan en önemli şey tembelliktir. İnsanların hayatını kolaylaştırmaya yönelik, onların çok enerji harcamalarına müsaade etmeden ya da çok fazla düşünmek zorunda bırakmadan hayatlarındaki bir probleme çözüm olmalısınız. Örneklendirmek gerekirse, televizyonların uzaktan kumandasını düşünün. Uzaktan kumanda tamamıyla insanların harcadığı enerjiyi en aza indirgemek için üretilmiştir. Televizyona kadar gitmeye gerek kalmadan açabilir, kanal değiştirebilir, internet kullanabilir ya da kapatabilirsiniz. Örnekleri çoğaltmak kişinin hayal gücüne, düşünme yetisine ve günümüz modern dünyasının ihtiyaçlarının farkında olmasına bağlıdır. Fikir, para kazanma ya da zengin olma yollarından sadece bir tanesidir.


SERMAYE (YATIRIM)


Bu para kazanma yönteminin püf noktası ise belli bir birikime sahip olmaktan geçer. İnsanlar sahip oldukları paranın yıllar içerisinde enflasyon, devalüasyon ya da ekonomiyi olumsuz etkileyen diğer her türlü faktörün altında ezileceğini düşünerek sermayelerini katlamak adına yatırım yapmayı tercih edebilir. Eğer sizin tercihiniz de bu yöndeyse ve belli bir birikime sahipseniz bu yöntem sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Öncelikle bir sektör belirlemeli ve sektörün dinamiklerini araştırmalısınız. Sektöre girdiğinizde sizinle aynı işi yapacak kaç rakibiniz olacak, sektörde tutunabilecek misiniz, ya da tutunmak için gerekli zamanı sağlayabilecek kadar ayırdığınız sermaye haricinde geçiminizi sağlayabilecek mal varlığınız ya da nakit döngüsüne sahip misiniz? Tüm bunların ışığında öncelikle bir yol haritası belirlemeniz, sabırlı ve ihtiyatlı olmanız gerekmektedir. Eğer doğru zamanda doğru sektörde olduğunuza eminseniz, iyi bir pazarlama stratejisiyle işinizi büyütmeniz çok zor olmayacaktır.


BORSA


Borsa kimilerine göre kumar gibidir, kimilerine göre ise çok iyi bir para katlama aracı. Bu, kişinin para kazanmaya bakış açısıyla eşdeğer olarak değişebilir. Eğer borsa dinamiklerine hakimseniz, (gündemi takip ediyorsanız, şirketler hakkında bilgi sahibiyseniz, hisse senedi yükseliş ve alçalış bant aralıkları hakkında bilgi sahibiyseniz) para kazanmak ya da katlamak için ihtiyacınız olan bir akıllı telefon ve internet olduğu açıktır. Çok büyük sermaye gerekmeden, gelir durumunuza ve kazanmayı hedeflediğiniz meblağa bağlı olarak borsadan para kazanabilirsiniz. Birçok internet sitesi borsa yatırım ve bu konuya yabancı olanlar için ilk başta sanal para ile müşterisine simülasyon hizmeti sağlar. Bu sağlayıcılar müşterilerine borsa sistemini öğretir. Öğrenim zorunlu değildir fakat faydalıdır. Doğru strateji ile borsada başarı yakalamanız çok zor değildir. Düşük sermaye ile herhangi bir patron ya da müdüre bağlı olmadan para kazanmanın yollarından biridir.


Kısacası para kazanmanın birçok farklı yolu vardır ve kişinin hangi yolu tercih edeceği içinde bulunduğu konjonktüre, maddi durumuna, yaratıcı fikir üretme yeteneğine ve bunlar gibi birçok farklı dinamiğe bağlı olduğundan, en önemli şey kişinin kendini ne kadar tanıdığı gerçeğidir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst