Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Playstation Oynarken En İyi Görüntü Kalitesini Elde Edin

kutlu

Üye
Katılım
24 Ocak 2020
Mesajlar
9
Tepki puanı
0
Golden Thread
0
Puanları
1
Playstation bağımlısı biri olarak şunu söyleyebilirim ki sizi saatlerce sıkılmadan oyunla bütünleştiren bir konsol arıyorsanız Playstation'u tercih etmelisiniz. Diğer konsollarla da az çok deneyimim oldu fakat hiçbiri Playstation kadar keyif vermedi ve sürükleyici olmadı. Geniş ekran bir televizyonunuz varsa playstation ile oynamak çok daha keyifli hale geliyor. Zamanla düşen fiyatı ile de herkesin alabileceği bir konsol haline geldi. İnternet üzerinde birçok konsol satıcısı bulunmakta. İçerisinde yüzlerce oyun bulunan ps konsollarını uygun fiyattan satıyorlar. Eğer bütçeniz fazla yoksa bunları tercih edebilirsiniz. Ama gel gelelim ki kaliteli bir grafik ile oynayamazsanız keyiften çok ızdırap çekmeniz muhtemel. O yüzden ilk olarak playstationu televizyona bağlamayı öğrenmeli ardından da görüntü kalitesini iyileştirebilmek için bir takım ayarları yapmanız gerekiyor. Bir önceki yazımda televizyona nasıl bağlayacağınızı anlatmıştım. O yazıma profilime girerek ulaşabilirsiniz. Bugün ki yazımda Playstation oynarken görüntü kalitesini nasıl iyileştirebilirsiniz ondan bahsedeceğim. Bu bilgi yazısını Rüzgar forumu üyeleri için yazmaktayım.

Görüntü Ayarlarını İyileştirme

Playstation'u kaliteli bir şekilde oynamak için ekran ayarını iyi optimize etmelisiniz. Oyun oynarken de ekran kalitesini değiştirebilirsiniz. İlk olarak kumanda da bulunan PS düğmesine basmalı ve karşınıza çıkan ayarları değiştirmelisiniz. Ps düğmesine bastıktan sonra diğer ayarlar kısmına geçmelisiniz. Ekran moduna girip bu modda bulunan seçeneklerden birini isteğinize göre seçebilirsiniz. Normal ekran modunda görüntü kalitesini sekteye uğratmadan oyunu oynayabilirsiniz. Tam ekran mosunda görüntülerde değişiklikler meydana geliyor ve duruma göre ekrandakiler büyüyüp küçülüyor. Çözünürlük ayarını da yine ekran modu üzerinden yapabilirsiniz. Ekran modunda bulunan bir diğer özellik ise yumuşatmadır. Yumuşatmayı ekranınıza ve beğeninize göre ayarladığınız takdirde görüntü kalitesinde iyileşmeler sağlayabilirsiniz. Dilerseniz yumuşatmayı tamamen kapatabilirsiniz. Kaliteyi tam anlamıyla hissetmek istiyorsanız ayarları tamamen kendi televizyonunuza göre yapmalısınız. Burada herhangi bir manuel ayar önerisi söyleyemiyorum çünkü herkesin kullandığı televizyon farklı. O yüzden bu ayarı kendiniz göz kararı ile yapmalısınız. Sizlere tavsiyem her ayarı olabildiğince denemeniz ve televizyonunuzda en iyi sonuç veren ayarı deneme yanılma yöntemi ile bulmanız olacaktır. Böylelikle kendi televizyonunuzda en iyi sonuç veren ayarı kendiniz keşfetmiş olacaksınız. Playstation görüntü iyileştirme ile ilgili aklınıza takılan bir soru olduğu takdirde aşağıdan bana sorabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst