Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Sıfır Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Araba alırken, sıfır araba almayı düşünenler için dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Önceden herhangi bir deneyiminiz yok ise iyi bir araştırma sürecine girmeniz gerekir. Sıfır araç alımı için araç modellerinin iyi belirlenmesi ve kullanım sağlanacak amaca uygun olması önemlidir. Araçları, bayiler ile alabilir ve yine bayi yardımı ile aracınızı satabilirsiniz.


Bu konuda dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır. Öncelikle, aracı ücretsiz bir şekilde test edebilirsiniz. Bu durum araç almayı düşünenler için önemlidir. Sıfır araç alımı için bu durum önemlidir. Test aracı yok ise eşdeğer bir araç bularak incelemeniz gerekir. Bunun yanı sıra bayiden alınacak aracın muhakkak görülerek detaylı bir şekilde gözlemlenmesinde fayda olacaktır. İnternet forumlarından alınan araçlar ise yakıt, arıza, olumlu ve olumsuz olan özellikleri göz önünde bulundurularak alınmalıdır.


Aracı almaya karar verdiğinizde ise bayiye duruma uygun olarak kapora ya da doğrudan giderek ücretini verebilirsiniz. Pazarlık konusunda ise yeteneğiniz var ise pazarlık yapmanız faydanıza olacaktır. Sıfır araç alımı için farklı bayilerden seçtiğiniz marka ya da modeli göz önünde bulundurup değerlendirme yapabilirsiniz. Fiyat için cazip ve uygun fiyat sunan bayilerden araç alımı için araştırma yapmanız gerekecektir.


Araç alımlarında para transferi yapıldığı anda arabanın bayide hazırlığı ve temizliği yapılır. Plaka vb. gibi işlemler ise aracılar ile gerçekleştirilerek ekstra trafik, tescil vs. uğraşmış olmazsınız. Alınan plaka nüfusa kayıtlı olan yerden çıkarılacaktır.


Sıfır Araçların Liste Fiyatından İndirim Yapılır mı?​


İndirim konusunda alacağınız araçlarda, o fiyatı çekeceğiniz en alt fiyata çekmeye özen göstermelisiniz. Sıfır araç alımı yaparken, çoğu firma için indirim alma durumunuz var. İnternet üzerinde ya da galeride piyasa fiyatından daha yüksek bir fiyata satılıyorsa, muhakkak indirim uygulaması yaptırmaya çalışın. Bütçenize uysa da uymasa da indirim talebinde bulunmanız sizlerin yararına olacaktır. Pazarlık yaparak size sunulan ekstra durumları da öğrenmelisiniz.


Aracınızı alırken, sizlere verilecek olan bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeleri, çoğu galeri belgelerinizi sizden habersiz hazırlamaktadır. Sizlere gösterilse de gösterilmese de fatura ve garanti belgesi talep etmeniz gereklidir. Sıfır araç alımı işlemleri için bu durum bir hayli önemlidir. Fatura ve vergi makbuzu ya da dökümanları detaylı şekilde incelemeniz gereklidir.


Alacağınız arabanın benzinli ya da dizel mi olacağına karar vermeniz gereklidir. Hem kişisel tercihlere hem de araç yakıtlarına uygun olan araba modelini almalısınız. Güncel olan fiyatlara uygun şekilde ve dizel litresindeki fiyat değişkenlikleri göz önünde bulundurulmalıdır. En az yakan araç seçilirse, el yakmayacaktır. Sıfır araç alımı tasarruflu bir yakıt desteği sunan arabaları tercih etmeniz şeklinde sağlanabilir. Araç donanımları da aracı belirlerken önemlidir. Tüm özellikleri kontrol edilerek satın alma işlemi yerine getirilmelidir. Çoğu özellik işinizi kolaylaştıracaktır. Örnek olarak hava yastık sayısı, fren sistemleri, teknolojik donanımlar gibi birçok faktör önemlidir.


Sıfır Araba Fiyatları 2020​


Alınacak olan araba modelleri fiyat olarak belli başlı durumlara göre değişkenlik gösterecektir. Sıfır araç fiyatları 2020 marka, model ve teknik özelliklere uygun olarak değişmektedir. Taşıt kredisi taksitlerinin düşük olmasından kaynaklı olarak sıfır araç alımı çok fazla talep edilen araçlardır.


Bazı markalardan sizlere bahsedecek olursak; Renault ve Dacia markaları 2020 fiyatları Symbol için 95 bin TL civarında değişkenlik gösterirken, Megane HB 2020 model 150 bin TL civarında olacaktır. Megane Sedan 142 bin TL olarak sunulurken, Kadjar 183 bin TL civarı değişkenlik göstermektedir. 2020 modelleri için 5-10 bin TL olarak fiyat artışları ve farklılıkları yaşanacaktır.


Volkswagen Polo araçlar en sık tercih edilen modellerdir. Bu arabalar ise 2020 yılında 112 bin TL olarak satışa sunulacaktır. Toyota Yaris 100 bin TL, Fiat Panda 86 bin TL fiyatlar ile satışa sunulacaktır. Sıfır araç fiyatları 2020 olarak bazı arabaların fiyatları bu şekilde olacaktır. Markasal anlamda 2020 senesi içinde bazı fiyat değişkenlikleri beklense de şu an sunulan fiyatlar bu şekildedir. Bütçenize en uygun olan araba modelini belirleyerek satın alabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst