Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Tatil Bavulu Nasıl Hazırlanır?

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
Tatil, kişinin çalışma ve eğitim yaşantısına ara vererek, belirli bir süreliğine dinlenmeye, kafa dinlemeye ve eğlence gibi faaliyetlerde bulunacağı bir tatil beldesinde zaman geçirmesidir. Hayatın monotonluğundan biraz olsun ayrılıp kişinin kendisine ve ailesine zaman ayırarak özel zamanlar geçirmesidir.


Tatil için yapılması gereken en önemli eylem, hiç şüphesiz ki tatile gitmeden önce hazırlık aşamasında yapılması gereken bir iştir. Bu eylem tatil bavulunun eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıdır. Çünkü tatile gidenlerin birçoğunun düştüğü hataya düşememek için tatil için gerekli olan her şeyin hazırlanan bavula konması gerekir.


Bavul Ne Zaman Hazırlanmalı?


Tatil için seçilen tatil bölgesine gidildiği zaman, bavul açıldığında hayal kırıklığı yaşamak istenmiyorsa ihtiyaç olan her şeyin tespit ve temin edilip bavula kanması gerekir. Bunun için yapılması gereken tatil için seyahate çıkmadan en az üç gün öncesinden tatilde gerekli olan eşyaların listenin yapılıp, eksiklerin temin edilmeye ve bavula konmaya başlanmasıdır. Yapılan listeden bavula konulan eşyaların üstü çizilmelidir ki eksikler gün yüzüne çıksın.


Pratik Bir Şekilde Bavul Nasıl Hazırlanmalı?


Birçok kimsenin yanında çok sayıda bavul götürme şansı olmamaktadır. Bu nedenle bavula işe yarayacak ve kesin olarak kullanılacak eşyalar koyulmalıdır. Aksi halde belki bunu da giyerim düşüncesi ile alınan her ürün bavulda fazla yer işgal edeceğinden dolayı bavulu gereksiz yere doldurup kullanım alanını daraltacaktır. Bavula yerleştirilecek eşyalar gidilecek tatil beldesinin hava durumu göz önüne alınarak belirlenmelidir. Temel malzemeler (iç çamaşır, çorap, terlik, pantolon, T-shirt, şampuan vs.) alındıktan sonra havanın yağmurlu olma ihtimali göz önüne alınarak mutlaka bir yağmurluk alınmalıdır.


Kıyafet seçiminde bütünlük önemlidir. Bundan dolayı birbirinizi tamamlayan parçalar alınıp kombin oluşturacak seçimler yapılmalıdır. Ve her kıyafete ayrı ayrı ayakkabı yerine hepsine uygun bir ayakkabı tercih edilmelidir. Ayakkabının da ayrı bir poşete konması gerekir.


Eşyalar Bavula Nasıl Yerleştirilmeli?


Eşyalar bavula yerleştirilirken olabildiğince özenli ve düzenli bir yol izlenmelidir. Bunun için en ideal yöntem hiç şüphesiz ki bavulun tekerli olan kısımlarından başlayarak ilk olarak kırışmayacak kazak tişört gibi ürünlerin rulo haline getirilerek bavula konulmasıdır. Bu şekilde yapıldığı zaman elbiseler hem bavulda fazla yer işgal etmeyecek hem de bu şekilde katlanan eşyalar tatil beldesinde çıkarıldığı zaman ütülerinin de bozulmadığı görülecektir. Parfüm, fondöten gibi akıcı olan cam ürünleri de poşetle kaplayıp çorapların içine konulduğunda kırılması da engellenecektir.


Kemerleri ise gömlekleri katladıktan sonra yaka kısmına rulo haline getirilerek yerleştirilmesi de kemere gelecek olası zararları engelleyip gömleğin yakasının da bozulmasını engelleyecektir. Şampuan, krem gibi ürünler şayet büyük boysa onları küçük seyahat kutularına koyarak alan arttırarak ve fazla yükten kaçınılmalıdır. Makyaj malzemelerinde dağılması mümkün pudra, far gibi ürünlerin üzerine pamuk yerleştirilerek dağılması engellenir ve bu ürünler minimuma indirilerek klipsli poşetlere konulmalıdır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst