Neler Yeni

Hoş geldiniz Dugunsitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?

Soru Sor

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Cevapla

Soruları Yanıtlayın ve Konunuzda Uzman Olun

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Tips
Tips

Zerrin Tekindor Kimdir Biyografi ve Projeleri

secretgate 

Yetkili
Yönetici
T.C Onaylı
Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
377
Tepki puanı
4
Golden Thread
2
Puanları
18
1964 yılında Burhaniye’de doğan, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlamış, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Tiyatro Bölümünden mezun olan Zerrin Tekindor, hanımefendiliği ve yetenekleri ile ülkemizde aranan bir oyuncu, üstelik ressamdır.


Çamaşırhane, Ferhat ile Şirin, Gürültülü Patırtılı Bir Hikaye, Aşk Öldürür, Ölüm gibi dönemine damgasını vuran oyunlarda yer almıştır.


2003’ten bu yana İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev yapan Tekindor, burada da Müfettiş, Dünyanın Ortasında Bir Yer ve Vahşet Tanrısı isimli oyunlarda oynamıştır. Antonius ile Kleopatra oyununu Shakespeare’s Globe da oynama başarısını göstermiş, sanatçılığının evrenselliğini ve büyüklüğünü ispat etmiştir. Ülkemizde de Afife Tiyatro ödülü gibi muhtelif ödüllerle de başarılarını taçlandıran sanatçı, ayrıca eğitimli bir ressamdır da. Ondan fazla resim sergisinde imzası olan Zerrin Tekindor, tüm çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst